سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

آیا واقعا باید به فکر کاهش وزن باشیم

آیا واقعا باید به فکر کاهش وزن باشیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۵/۷ بازدید کنندگان:۱۰۷۱ نویسنده:سامان موسوی

 

آیا افزایش وزن برای ما خطرناک است؟ در صورت افزایش وزن باید چگار کنیم؟
اصافه وزن خطرات زیادی برای بدن ما بوجود می آورد ولی در بسیاری از مواقع فقط به جنبه های ظاهری و بد فرمی بدن توجه می شود.در این مقاله می خواهیم مشکلات  و عوارضی که در صورت چاق شدن ما برایمان پیش می آید را برسی کنیم

 

کاهش خطر ابتلا به دیابت

داشتن اضافه وزن حتی به میزان کم، بخصوص اگر چربی در ناحیه شکم ذخیره شده باشد، خطر پیشرفت دیابت نوع دو، افزایش فشار خون و سطح بالای کلسترول را افزایش می دهد، وزن و اندام مناسب میتواند از این بیماریها جلوگیری کند. ورزش یکی از بهترین راه ها برای رسیدن به وزن ایده آل است.


درمان کلسترول و فشار خون بالا

در مبتلایان به دیابت نوع دو، فشار خون بالا، کلسترول بالا یا ترکیبی از این بیماریها، کم کردن وزن بهترین درمان است. ورزش روزانه به تنهایی یا همراه با سایر درمانها بسیار مؤثر است و حتی گاهی نیاز به درمان دارویی را نیز از بین می برد.


پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی

افزایش وزن
یک عامل خطر در بیماری های قلبی – عروقی میباشد، این جمله به این معنی است که حتی در غیاب دیابت، افزایش فشار خون یا سطح بالای کلسترول یا حتی وقتیکه این بیماریها بخوبی درمان شوند، کاهش وزن میتواند طول عمر شما را افزایش دهد.


کاهش فشار بر روی مفاصل

اضافه وزن باعث تحمیل فشار مداوم بر روی مفاصل مختلف از جمله مچ، زانو، لگن و ستون فقرات کمر میشود که با گذشت زمان باعث فرسودگی و درد مفاصل میشود و باعث کاهش توانایی حرکت میشود. کاهش وزن سبب ایجاد احساس راحتی می شود که شاید شما در زمانیکه بار سنگینی را زمین میگذارید، تجربه کرده باشید.


بهبود وضعیت تنفسی

بزرگی شکم، نفس کشیدن را با مشکل مواجه میکند و ممکن است این احساس سختی در تنفس وقتی شما خواب هستید خطرناک باشد و استعداد ایجاد عفونت مجاری تنفسی، برونشیت مزمن و نارسایی تنفسی را در شما افزایش دهد.

برچسب ها: تناسب اندام سوزاندن چربی فیتنس کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha