سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه یک تمرین شاد داشته باشیم

چگونه یک تمرین شاد داشته باشیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۲۵ بازدید کنندگان:۷۵۳ نویسنده:سامان موسوی

خستگی می تواند عزم و اراده ما را تضعیف کند. سعی کنید برخی از تکنیک های سرگرم کننده را در مکان های عمومی مانند پارک ها و با دوستان خود انجام دهید. پرتاب توپ، آویزان شدن از یک میله، پرش بر روی یک سطح فنری، با انجام دادن این کارها به نظر می رسد که مانند بچه ها عمل می کنید؟ این کاری است که هر روزه در مراکز تناسب اندام و پارک های سراسر کشور انجام می دهند. اینکار نه تنها باعث سلامتی آنها می شود بلکه در بهبود خلق و خوی آنها و داشتن زندگی شاد موثر است.

 

باید از آن لذت ببرید

زندگی کوتاهتر از آن است که آن را با تمرینات غیر الهام بخش پر کنیم. وقتی جوان هستیم انتظار می رود که شاد و خوشحال باشیم. در حالیکه مشغول بازی هستیم درس های ارزشمندی را می آموزیم. اما همانطور که مسن تر می شویم، مسئولیت های زندگی روزمره، ما را در مشکلات و گرفتاری ها غرق می کند. در این حالت ما از گذراندن وقت با ارزش خود در مورد چیزی که بچه گانه به نظر می رسد، احساس گناه می کنیم.

 

باید آن را انجام دهید

اگر می خواهید از زندگی طولانی و پر جنب و جوش خود لذت ببرید باید از  لحظات شادی برای خود فراهم کنید. با توجه به جامعه کانادا برای فیزیولوژی ورزشی (CSEP) فعالیت بدنی شامل :

  • حرکاتی که ضربان قلب و تنفس را افزایش می دهند.
  • هر حرکت بدن که توسط عضلات اسکلتی ایجاد شده و نیاز به مصرف انرژی دارند.

 

دستورالعمل های فعالیت بدنی

CSEP دستورالعمل های فعالیت بدنی می باشد که برای رسیدن به مزایای بهداشتی، افراد 18 تا 64 سال باید به طور متوسط 150 درقیقه در هفته به انجام فعالیت های فیزیکی ایروبیک بپردازند. اضافه برآن، فعالیت های تقویت استخوان و عضله در گروه های عضلانی اصلی بدن باید حداقل 2 بار در هفته انجام شوند که مزایای زیر را دارند:

می تواند به بهبود تناسب اندام و همچنین سلامت جسمی و روانی منجر شود. همچنین می تواند در کاهش خطر ابتلا به مشکلات زیر مفید باشد:

  • مرگ زودرس
  • بیماری قلبی
  • سکته مغزی
  • فشار خون بالا
  • انواع خاصی از سرطان
  • دیابت نوع 2
  • پوکی استخوان
  • اضافه وزن یا چاقی

 

باید آن را دوست بداریم

لذت یک نیاز کلیدی برای انجام دادن هر چیزی مثل رژیم تناسب اندام می باشد. اگر روال تمرین خود را بدون انگیزه و کسل کننده انجام دهید، حتی اگر خیلی به خود سختی بدهید باز هم ممکن است که به نتیجه دلخواه دست نیابید. به همین دلیل سعی کنید از انجام دادن هر کاری لذت ببرید تا به نتایج خیره کننده ای دست پیدا کنید.

 

دوستان تناسب اندام

پژوهش ها در مورد دستیابی موفقیت آمیز به هدف، یک رابطه بسیار قوی بین برنامه ریزی و پایبندی را نشان می دهند. یک هدف خاص که به وضوح مشخص می کند کی، کجا و چگونه دنبال شود، به موفقیت بیشتری منجر می شود. دوستان تناسب اندام می توانند به شما کمک کنند که اراده و همت خود را برای رسیدن به هدف قوی تر سازید. کار کردن با یک دوست به شما کمک می کند که انگیزه هر دو نفر شما افزایش پیدا کند و همچنین با یکدیگر رقابت کنید.

 

انجام دهید: یک دوست را که اهداف مشترکی با شما دارد انتخاب کنید. انجام تمرینات با یک دوست می تواند سرگرم کننده و تعاملی باشد. در حین تمرین کردن می توانید با او حرف بزنید و بخندید.

 

 

زمین، هوا، و آفتاب

تحقیقات جدید نشان می دهد که با پای برهنه دویدن روی ساحل یا چمن خیس اثری آرام بخش و شفا بخش دارد. انجام فعالیت هایی با شدت متوسط در فضای باز بهتر عمل می کنند. یکی دیگر از مزایای تمرین در فضای باز این است که وقتی نور خورشید به شما می تابد ویتامین D بدن شما با استفاده از نور خورشید تامین می شود.

 

انجام دهید: سعی کنید، فعالیت های ورزشی خود را در خارج از منزل انجام دهید تا هم از مزایای سلامتی و هم از مزایای روانی آن بهره مند شوید.

 

 

زمین بازی تناسب اندام برای بزرگسالان

تمرینات و بازی های سرگرم کننده برای بزرگسالان در کلاس های تناسب اندام در سراسر کانادا برگزار می شود.  به دلیل اینکه انجام تمرینات تناسب اندام در فضای باز مزایای زیادی دارد در بسیاری از پارک های کانادا تجهیزاتی برای تمرینات بدنسازی و تناسب اندام قرار داده شده است. امروزه در اکثر جاها مانند مدارس، پارک ها، پایگاه های نظامی، کشتی های کروز، هتل ها، دانشگاه ها، شرکت ها و خیلی جاهای دیگر به راحتی می توانید از تجهیزات بدنسازی استفاده کرد. ایستگاههای تناسب اندام به شما اجازه می دهند که با دیگران و در فضاهای دوستانه و سرگرم کننده به ارتقای سطح جسمانی و روانی خود مشغول شوید. در این ایستگاهها می توان به انجام تمرینات قدرتی، کششی، سرعتی، استقامتی و حتی قلبی عروقی پرداخت.

برچسب ها: آمادگی جسمانی آیروبیک بدن سازی پیاده روی تناسب اندام
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha