سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه وزن خود را کاهش دهیم

چگونه وزن خود را کاهش دهیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۱۲/۱۰ بازدید کنندگان:۵۵۷ نویسنده:سامان موسوی

مهمتر از کاهش وزن این است که وقتی که کاهش وزن پیدا کردید در همان حالت باقی بمانید. انجام رژیم غذایی و در پیش گرفتن شیوه زندگی سالم بهتر به شما کمک می کند که در این راه بمانید. در این مقاله قصد داریم راههای کاهش و وزن و نگه داشتن وزن خود در همان حالت را به شما آموزش دهیم.
 


1. ورزش کنید

 

ورزش کردن

 

علاوه بر رعایت رژیم غذایی ورزش نقش تعیین کننده ای در کاهش وزن ایفا می کند. ورزش هایی مانند پیاده روی سریع، شنا، بدنسازی و دوچرخه سواری می توا نند روند کاهش وزن شما را تسریع سازند. ورزشی را انتخاب کنید که از انجام دادن آن لذت ببرید. ورزش یوگا به شما کمک می کند که علاوه بر اینکه وزن خود را کاهش می دهید می توانید وضعیت روانی تان را نیز بهبود بخشید.2. خوردن غذای های خوب

 

تغذیه ورزشی

 

با خوردن میوه ها، سبزیجات، نان سبوس دار و ماکارونی و محدود کردن میزان چربی و قند مصرفی تان می توانید یک رژیم غذایی سالم تر بگیرید. برای انجام این کار می توانید با یک مشاور حرفه ای یا یک متخصص تغذیه صحبت کنید. همچنین دکتر شخصی تان می تواند شما را در داشتن یک رژیم غذایی سالم تر همراهی کند. با گشت و گذار در اینترنت می توانید یک رژیم غذایی سالم برای خودتان تهیه کنید.
 


3. نوشیدن مقدار زیادی آب

 

نوشیدن آب


آب واقعا سالم بوده و مورد نیاز بدن می باشد. از آب می توانید جهت جایگزین کردن نوشیدنی های شیرین و گازدار استفاده کنید. خوردن زیاد آب می تواند معده شما را پر کرده و احساس گرسنگی شما را کاهش دهد. درصورتیکه نوشیدن آب را به تنهایی دوست ندارید می توانید از آب های طعم دار (مراقب کالری اضافی باشید) و یا چای گیاهی شیرین نشده استفاده کنید.


4. خوردن صبحانه و ناهار

 

صبحانه و ناهار


هر دو این وعده های غذایی بسیار مهم هستند و هوس شما برای خوردن مواد غذایی ناسالم را کاهش خواهند داد. خوردن صبحانه زیاد، نهار متوسط و شام کم شما را در این روند کمک خواهند کرد. ناهار شما می تواند متشکل از میوه ها، سبزیجات، غذاهای گیاهی و یا ساندویچ باشد.


5- تغییر عادات روزانه

 

تغییر عادات روزانه


سعی کنید شیوه زندگی سالمی برای خود اتخاذ کنید. در صورتی که شغل شما طوری است که مجبور هستید مدت زمان زیادی را پشت میز بنشینید باید بیشتر جنب و جوش داشته باشید. مثلا به جای استفاده از آسانسور از پله ها بالا بروید. وقتی برای خرید بیرون میروید ماشین خود را قبل از رسیدن به فروشگاه پارک کرده و بقیه راه را پیاده بروید و یا اینکه بعداظهرها با بچه ها یا دوستانتان به دوچرخه سواری در پارک بپردازید. داشتن عادات روزانه سالم شما را در رسیدن به وزن مطلوب تان یاری خواهد داد.


6- پیدا کردن یک نفر در این راه

 

کاهش وزن


در صورتی که دوست یا یکی از اعضای خانواده تان هم می خواهد وزن خود را کاهش دهد می توانید به هم پیوسته و این کار را با هم انجام دهید.این کار می تواند انگیزه شما را بالا برده و با ایجاد رقابت سالم بین شما و دوست تان شما را تشویق به کاهش وزن کند.


7- جایزه دادن به خود

 

کم کردن وزن


اهداف کوچکی برای خود انتخاب کرده و وقتی به آنها رسیدید به خودتان جایزه بدهید. این جایزه می تواند یک روز رفتن به آب گرم، دیدن یک فیلم، رفتن به کلاس مورد علاقه (خیاطی، رقص، سفالگری یا یوگا) و خیلی چیزهای دیگر. این کار می تواند انگیزه شما را بالاتر برده و شما را در رسیدن به هدفتان بیشتر یاری کند.

برچسب ها: تناسب اندام سوزاندن چربی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha