سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی که برای داشتن تناسب اندام باید رعایت کنید

نکاتی که برای داشتن تناسب اندام باید رعایت کنید
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۸/۲۳ بازدید کنندگان:۶۸۷ نویسنده:سامان موسوی

برای آنکه بتوانید در رشته ورزشی خود انگیزه پیدا کنید کار ساده ای نیست. همیشه این نکته را به یاد داشته باشید که مهترین چیز در هر ورزشی درست انجام دادن آن است و این کار نیز بدون داشتن انگیزه کافی امکان پذیر نیست.  در ادامه این مقاله به برسی نکاتی می پردازیم که می توانند در داشتن تناسب اندام خوب به شما کمک کنند.

 

در طول روز کمی به خود استراحت دهید

برسی های انجام شده نشان می دهند که اگر به مدت زمان طولانی بنشینید این کار می تواند برای سلامتی مضر باشد. استراحت های کوچک در طول روز حرکات اضافی را از شما می گیرد. این کار می تواند به افزایش انرژی شما کمک کند. همچنین عضلات شما کشیده می شوند و تمرکز ذهنی شما افزایش می یابد. پس سعی کنید که در هنگام قدم زدن و یا ورزش های کوچک استراحت کنید، حتی اگر این استراحت کم باشد و 2-3 دقیقه طول بکشد، مطمئن باشید که بهتر از هیچی است. انجام این کار برای بدن و ذهن مفید است. با این کار می توانید تنش های جسمی و روانی را از خود دور کنید.

 

تمرین با یک دوست

یکی از ساده ترین راه ها برای حفظ ورزش های روزانه و ایجاد انگیزه در شما این است که کسی در کنار شما باشد و با شما تمرین کند. کار کردن با یک دوست یا مربی نه تنها باعث می شود که شما بهتر عمل کنید، بلکه می توانید هنگامی که با سوالی مواجه شدید از او کمک بگیرید. اگر شخص دیگری در کنار شما نباشد امکان دارد که بعضی از حرکات را فراموش کنید و از قلم بیندازید، اما اگر یک نفر دیگر همراه شما تمرین کند این احتمال از بین می رود.

 

قطع ورزش زمانی که آن را دوست ندارید

اصلا مهم نیست که چه مدت است که شما ورزش می کنید، گاهی اوقات شما فقط آن را دوست دارید. به جای ورزش کردن بر اساس آنچه که شما دوست دارید، در این صورت شما یک تعهد خاص ندارید. فقط آن را انجام می دهید.نیمی از آن را انجام می دهید و حتی شاید بیشتر. زمانی که آن را به اتمام رساندید نباید 99.99 درصد هم ناراضی و پشیمان باشید. وقتی ورزشی را انجام می دهید در حالی که آن را دوست ندارید وقت خود را تلف می کنید.

 

افزایش تدریجی

یکی از دلایلی که مردم به سرعت از ورزش کردن دست بر می دارند و از انجام آن خسته می شوند این است ورزش را با با سرعت زیاد شروع کرده و آن را به مدت زمان خیلی طولانی انجام می دهند. شروع ورزش از سطح پایین و قابل انجام برای شما بهترین کار است. باید همه چیز را به تدریج افزایش دهید. افزایش تدریجی باعث می شود که خطر آسیب دیدگی ورزشی نیز کاهش یابد. میزان فشار در افراد مختلف متفاوت است اما اگر به سختی خود را به چالش بکشید به طوری که زود از آن خسته شوید باعث فرار شما از آن ورزش می شود.

 

کسب تجربه هنگام شکست

این که در یک تنگ نای ورزشی گیر افتاده اید می تواند خسته کننده باشد. این که در برنامه ورزشی خود دچار آسیب می شوید می تواند غم انگیز باشد. اکثر مردم هنگامی که اتفاق کوچک یا بزرگی برای آن ها می افتد، نا امید شده و از آن دست بر می دارند. اما راه درست این است که وقتی به زمین خوردید دوباره بلند شوید و در راه خود برای رسیدن به هدف مصمم تر شوید و از تجربیات خود درس بگیرید.

 

 

انجام چند وظیفه در حالی که ورزش می کنید

به جای تفکر "به خطر انداختن خود" به مدت یک ساعت یا دو روز برای یک ورزش، می توانید در حالی که در حال انجام دادن کار دیگری هستید ورزش کنید. نیاز به برقراری یک تماس تلفنی دارید؟ همراه راه رفتن صحبت کنید. به جای اینکه به ورزش به عنوان یک عامل استرس زا نگاه کنید، می توانید در هنگام ورزش کردن به کار دیگری نیز بپردازید و از آن لذت ببرید. مثلا وقتی روی تردمیل هستید و دارید می دوید می توانید با تلفن صحبت کنید.

 

می توانید از چیزهای کوچک و بزرگ برای تناسب اندام خود استفاده کنید مانند استراحت در طول روز. می توانید با نوشتن اهداف خود و تمرین با یک دوست انگیزه خود را افزایش دهید. می توانید در حالی که در حال انجام دادن کاری می باشید به تمرین ورزشی هم بپردازید. شدت و مقدار تمرینات خود را به تدریج افزایش دهید تا از آن خسته نشوید. هنگامی که ورزشی را دوست ندارید از آن دست بکشید. هنگامی که با شکست مواجه شدید سعی کنید از اشتباهات خود درس بگیرید و دوباره از نو شروع به کار کنید.

برچسب ها: استرس آمادگی جسمانی آیروبیک بدن سازی تناسب اندام فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha