سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

معنای تای چی

معنای تای چی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۱۳ بازدید کنندگان:۱۰۹۴ نویسنده:سامان موسوی

 

تای چی چوان (Tai Chi Chuan) یک سبک داخلی از هنرهای رزمی می باشد که در صومعه Daoist  ایجاد شده است. تای چی چوان بر اساس  Taiji  و  Yin-Yang و از درک نظریه آنها بنا شده است و ما را قادر به ردیابی منشا زندگی مان خواهد کرد. همچنین از طریق این درک ما قادر به آموزش بدن خود خواهیم بود. از مزایای تای چی می توان برای حفظ سلامت، قدرت بدن، پر انرژی بودن و افزایش طول عمر اشاره کرد. هدف نهایی و اصلی از تای چی چوان پیوند دوباره با روح و روان انسان می باشد. به منظور رسیدن به این هدف، باید طبیعت انسانی خود را پرورش و تغذیه کنیم(نظم و انضباط دادن به خلق و خوی خود).

وانگ، زونگ-یو می گوید: تای چی از Wuji ساخته شده است. تای چی می تواند به عنوان "بزرگ نهایی"  و یا  "بزرگ اندام"  ترجمه شود وWuji را به عنوان "بدون پایان"  و یا  "بدون اندام" ترجمه کرد. بعضی از این معنی های Wuji مثل: یک نقطه در فضا و یا در مرکز بدن پر انرژی ما،  یکنواخت و یکپارچه می باشند. برای مثال: در آغاز جهان، که هیچ تمایزی وجود ندارد، به این حالت Wuji  گفته می شود. شما باید این نظریه را درک کنید که تای چی از Yi Jing سرچشمه گرفته است و به مدت 4000 سال است که در چین از آن استفاده می شود.

 

هنگامی که نظریه Taiji به برنامه های کاربردی از هنرهای رزمی به تصویب رسید و به یک سبک تبدیل شد، آن را تای چی چوان نامیدند. از این رو اگر شما مایل به درک معنای واقعی تای چی چوان هستید، بهترین کار این است که دنبال به معنا و مفهوم Taiji بروید. روشن است که  Taiji نه Wuji و نه Yin-Yang است، اما چیزی مابین آنها است که از آنها مشتق شده است. این نیروی محوری و یا انرژی است که باعث شکاف بین Wuji و Yin می شود. yin  و yang  دو قطب نشات گرفته از Wuji از طریق عمل یا عملکرد Taiji  هستند. از این دو قطب دوباره از طریق عمل Taiji، چهار مرحله گرفته می شود. با این نظریه که تغییرات نا محدودی در جهان وجود دارد، شما می توانید تمام زندگی و همه چیز را از طریق تعامل متقابل بین Yin و Yang ببینید. از این رو اگر شما علاقه مند به یادگیری تای چی چوان می باشید، شما باید Yin و Yang را درک کنید. بدون دانستن این نظریه، تمرین تای چی چوان به فرم ها و حرکات خارجی محدود می شود. در این مورد، شما به معنای واقعی تمرین تای چی چوان را از دست داده اید.

 

                         

 

قبل از انجام دادن حرکات تای چی چوان، Xin (ذهن هیجانی) با Qi باید هماهنگ باشد . Xin و Yin (ذهن عقل) در Dan Tian هستند. این حالت آرامش شدیدی به ما می دهد. با این حال زمانی که Xin و Yin شروع به عمل می کنند، گردش Qi آغاز می شود. با این وجود می توان نتیجه گیری کرد که تای چی چوان در واقع یک هنر رزمی ذهنی می باشد. عقل، آرام و صلح آمیز است. با استفاده  از این آرامش می توان به صورت عمیق تری متمرکز شد. همیشه باید به یاد داشته باشید که احساسات زبان ذهن و به معنای ارتباط با بدن می باشند. احساسات عمیق و دقیق به شما اجازه می دهد تا بتوانید به صورت دقیق و سریع تصمیم گیری کنید.

 

اگرچه بدن فیزیکی ما محدود شده است اما ذهن ما می تواند آزادانه و بدون هیچ محدودیتی به هر نقطه ای از جهان سفر کند. همه اختراعات انسان از بیل گرفته تا هواپیما برای اولین بار در تصورات ما بوجود آمده اند. از افکار ما ایده های جدیدی ایجاد می شوند. این همان تای چی چوان می باشد. با استفاده از تای چی چوان ما قادر درک بهتر معنای زندگی انسان و جهان می باشیم.

برچسب ها: آموزش تای چی تای چی تاریخچه
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha