سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا کوبودو (kobudo) هرگز محبوب نشد؟

چرا کوبودو (kobudo) هرگز محبوب نشد؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۴/۲۶ بازدید کنندگان:۲۵۳۰ نویسنده:سامان موسوی

 

 


از زمان مدرن سازی (و پس از ارتقای آن) کاراته در اوایل سال 1900، این سبک رزمی تقریبا در تمام نقاط جهان گسترش یافت. از شرق به غرب، از شمال به جنوب. من حتی شنیده ام که یک مدرسه کاراته در قطب شمال وجود داشته است و تمرینات آنها اغلب شکستن یخ بوده است.
حال با وجود این همه مدارس کاراته در سراسر جهان این سوال برای من پیش می آید که چگونه کاراته توانست محبوب شده و گسترش یابد اما Kobudo نتوانست؟
از آنجایی که به گفته یک مورخ کوبودو "کاراته و کوبودو مانند خواهر و برادر هستند" پس باید به یک اندازه محبوب باشند.
پس چرا آنها جدا شده اند؟ چرا کوبودو نادیده گرفته شده است؟
من در این مورد زیاد فکر کردم و در نهایت به 4 نظریه سخت رسیدم. در ادامه این 5 نظریه را با شما در میان می گذارم که چرا کوبودو هرگز نتوانست به محبوبیت برسد؟


1- کوبودو سخت است

به طور معمول بله، کوبودو سخت است. بخصوص برای کسانی که نمی توانند بدن خود را کنترل کنند. منظورم این است که اگر آنها به سختی انجام حرکات بدون داشتن جسم در دست را انجام می دهند پس انجام دادن حرکات با داشتن جسم در دست برایشان دو چندان سخت تر خواهد بود.
همچنین تنها زمانی می توانید به سراغ سلاح بعدی بروید که در سلاحی که دارید مهارت ویژه ای پیدا کنید.
در کل چیزهای پیچیده محبوب نیستند.


2- کوبودو گران است

برای تمرین کاراته به لباس نیاز دارید. اما برای تمرین کوبودو علاوه بر لباس به سلاح هم نیاز دارید و این به آن بستگی دارد که چقدر در کار با سلاح ها مهارت کسب کرده اید.
اگر در کوبودو کمربند سیاه دارید شما نیازمند 2 چوب (یکی برای کمیته و یکی برای کاتا)، 2 تونفا، 2 نانچیکو (یکی برای کمیته و یکی برای کاتا)، 4 کاما (2 عدد برای کمیته و 2 عدد برای کاتا)، 2 عدد tekko، 2 عدد  eiku و تعدادی وسایل دیگر هستید. این سلاح ها رایگان نیستند و اگر یکی از آنها بشکند باید یکی دیگر بخرید. به همین دلیل نیازمند جلدی برای همه سلاح ها هستید.
چیزهای گران قیمت محبوب نیستند.


3- کوبودو به اندازه کافی فیزیکی نیست

این پاسخ کسانی است که کوبودو را ترک کرده اند. آنها به اندازه کافی عرق نکرده اند. از آنجا که کاراته در سرعت کامل نمی تواند به کوبودو برسد با استفاده از فرمول زیر آن را اثبات می کنم:
بدن + وزن در دست ها = فیزیکی تر از بدن – وزن در دست ها
اما هنوز برخی ادعا دارند که کوبودو به اندازه کاراته فیزیکی نیست، این حقیقت ندارد (ما با فرمول آن را اثبات کردیم) اما به هر حال آن را می گویند.
می دانم چرا
چون آنها به اندازه کافی حرفه ای نیستند که بتوانند حرکات را بدون ریسک صدمه زدن به خود انجام دهند.
روند طولانی، سخت و تکراری برای یادگیری اصول محبوب نیست!


4- کوبودو عملی نیست

مردم فقط فکر نمی کنند که کوبودو عملی است، اما آنطور که به نظر می رسد نیست. زمانی که شما اصول سلاح های کوبودو را می دانید می توانید از هر چیزی به عنوان سلاح استفاده کنید (کفش، کیف پول، کیسه، کمربند، سبد، چوب، گیتار و دیگر وسایل تصادفی که در محیط اطرافتان هستند).
اشکال منحصر به فرد سلاح های کوبودو به شما اجازه می دهد که به راحتی هر جسمی را بدون در نظر گرفتن شکل آن به عنوان یک سلاح استفاده کنید.
اما مردم این را نمی دانند و فکر می کنند به جای اینکه از وسایل اطراف خود به عنوان سلاح استفاده کنید باید همیشه سلاح های معمول را با خود همراه داشته باشید.


 

برچسپ ها :
کوبودو هنرهای رزمی کاراته
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha