سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

5 راه یوگا که به هنرهای رزمی شما کمک می کند

5 راه یوگا که به هنرهای رزمی شما کمک می کند
تاریخ ارسال:۱۳۹۵/۱/۲۱ بازدید کنندگان:۶۶۳ نویسنده:سامان موسوی

قبل از یوگا، من هنرهای رزمی ترکیبی را نزدیک 6 سال تمرین می کردم. بدن من بسیار خوش فرم شده بود. در طول راه، من شاهد تاثیر قدرت یوگا در هنرهای رزمی بودم. تمرین یوگا به افزایش نقاط قوت و بهبود تکنیک ها در هنرهای رزمی کمک می کند.
در ادامه این مقاله چند دلیل را که چرا باید یوگا را در هنرهای رزمی استفاده کنید بیان می کنیم.


1- بهبود و توسعه انعطاف پذیری


مواضع و موقعیت های ممختلف یوگا طوری طراحی شده اند که باعث کشش عضلات، اضافه کردن مایع میان مفصلی وبهبود انعطاف پذیری می شوند. افزایش این انعطاف پذیری موارد زیر را بهبود می بخشد:


•    افزایش گشتاورد شما هنگام زدن ضربات مشتچ
•    بهبود ضربات پای رو به بالا
•    ساب میشن جوجیتسوی برزیلی


2- افزایش استقامت


تمرین یوگا به صورت منظم، استقامت شما را افزایش می دهد. انجام آساناهای مختلف برای مدت زمان طولانی به نوبه خود باعث افزایش قدرت کلی بدن شده و در نتیجه استقامت و سختی شما را بهبود می بخشد. تکنیک های تمرکز و مدیتیشن به شما کمک می کنند که متمرکزتر شوید. همانطور که می دانید، تمرکز یکی از جنبه های مهم در هر چیزی و بخصوص هنرهای رزمی می باشد.


3-  قدرت درونی بدن شما را افزایش می دهد


انجام یوگا در به مدت طولانی، شما را مجبور به استفاده از ماهیچه های اصلی خود می کند. ماهیچه های اصلی پایه و اساس از مشت قوی و ضربات هستند. برای بدست آوردن و افزایش زیاد قدرت درونی خود آماده باشید، به خصوص اگر می دانید که چگونه یک ضربه را در موی تای بزنید.


4- به بهبودی شما سرعت می بخشد


یوگا می تواند مدت زمان ریکاوری شما پس از آسیب دیدگی را به میزان زیادی کاهش دهد. انجام آساناهای یوگا پس از کلاس هنرهای رزمی ترکیبی به شل شدن عضلات کمک خواهد کرد. یوگا به ورزشکاران کمک خواهد کرد که چگونه عضلات خود را کنترل کنند که منجر به جلوگیری از بسیاری از آسیب دیدگی ها در هنرهای رزمی می شود. بسیاری از سبک های یوگا طوری طراحی شده اند که آسیب دیدگی ها را التیام ببخشند، بنابراین با انجام این کار شما می توانید از دردهای متعدد که اغلب در هنرهای رزمی سراغمان می آیند خلاص شویم.


5- به بهتر شدن تعادل کمک می کند


یوگا همچنین باعث بهبود تعادل می شود. شما با تمرین های متوالی یوگا می توانید مدت زمان زیادی را مانند یک درخت بر روی پای خود بنشینید. با انجام دادن این کار، توازن داخلی بدن تان نیز بهتر و متعادل تر خواهد شد. داشتن تعادل به شما کمک می کند که در مسابقات خود همانند محمد علی کلی بر روی پاهای خود در میدان مبارزه ایستاده و حرکت کنید.
عده ای از افراد بر این عقیده اند که یوگا و هنرهای رزمی قطب های مخالف یکدیگر هستند، اما هیچ چیز نمی تواند از حقیقت فراتر رود. خاستگاه و منشاء بسیاری از هنرهای رزمی فعلیی در اصل یوگا بوده است. یوگا و هنرهای رزمی هر دو تواناییهای بالقوه انسان را تا حدی فراتر از انتظار تقویت می نمایند. مشاهده پیشرفت کودکان در کلاسهای کاراته، کونگ فو، جوجیتسو و یوگا بدون شک نشاندهنده پرورش ذهنی، هیجانی و فیزیکی آنها است. زمانی که خانواده ام مالکیت یک خانه سلامت 4000 فوت مربعی با سه اتاق تمرین را برعهده داشتند، مزایای وجود این مرکز برای خانواده های بومی به سادگی قابل مشاهده بود.
یوگا و هنرهای رزمی به پرورش ذهن، تقویت اعتماد به نفس، رشد هیجانی و انضباط فردی افراد کمک می کنند. این امر کودکان را به شروع حرکتی پیشرونده در محیطی با پتانسیل رقابت جویی قادر می سازد. رویارویی با شکست و مشکل در سال به دلیل ضعف تمرکز می تواند تأثیر منفی و مخرب بلند مدتی در تحصیلات کودک را موجب شود.
 

برچسب ها: یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha