سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چرا انگیزه ای برای ورزش کردن ندارید؟

چرا انگیزه ای برای ورزش کردن ندارید؟
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۲۴ بازدید کنندگان:۶۹۹ نویسنده:آشتی مولائی

چرا انگیزه ای برای ورزش کردن ندارید؟

احتمالا تا به حال متوجه اشتباهات بسیاری در سبک زندگیتان شده اید، اگر اخبار سلامت و فیتنس را به طور مرتب دنبال کرده باشید . همه ی روز را پشت میز کامپیوتر نشتن اشتباه است.  به جای پیاده روی با ماشین به جاهای مختلف می روید، وقت زیادی را به تماشای تلویزیون می نشینید ولی تمایلی به بالارفتن از پله های ساختمانتان ندارید و مدام تنبلی می کنید. مدت زیادی خطر پشت ماشین نشستن را بدون کمربند ایمنی تقبل می کنید ولی اصلا توجهی به عواقب بعد از آن نمی کنید.

 

 

همه ی ما مدت زیادی را پشت میز می نشینیم ولی تحرکی در حین انجام کارمان نداریم. ولی یقینا برای سالم ماندن و کاهش وزن به تحرک نیاز داریم. چگونه به ورزش به عنوان فعالیت روزانه ی زندگیمان نگاه بکنیم؟ اولین سوالی که باید به آن جواب بدهید این است که دلیل کم تحرکی مان چیست؟

 

چه چیزی شما را از ورزش دور می کند؟

 

همه ی ما با دلایل اصلی ورزش نکردنمان آشنا هستیم. دلایل ما خستگی، کسلی، پرمشغله بودن و گرفتار بودن است. ولی به نظرتان آیا آن ها دلیل هستند یا بهانه؟ ولی واقعا دلایل خستگی یا پرمشغله بودن موجه نیستند.

 

1. چرا نمی خواهیم فعال باشیم؟

 

اغلب مردم تمایلی به انجام ورزش برنامه ریزی شده ندارند. بعضی اوقات ورزش های زمان بندی شده به دلایلی منتفی می شود و دیگر اشتیاقی برای انجام آن نخواهند داشت. گاها اختلال در برنامه ی زمان بندی شده ی ورزش سبب استرس، اضطراب و نارضایتی می شود. پس باید برای ورزش کردن زمان خاصی اختصاص دهید و در سبک زندگیتان تغییراتی ایجاد بکنید.

 

ورزش کردن

 

2. امروزه به تحرک بسیاری نیاز نداریم.

 

در حال حاضر انجام بسیاری از کارها به آسانی و بدون تحرک زیاد صورت می پذیرد. پس اجباری به فعال بودن و انجام کارهای خاص نیست. اگر در خانواده ای سخت کوش به دنیا آمده باشید احتمالا زمینه ی فعال بودن را دارید ولی اگر در خانواده ای کم تحرک بزرگ شده باشید احتمالا انجام بسیاری از کارهای دشوار برایتان مشکل خواهد بود.

 

3. ما به ورزش به عنوانی فعالیتی تفننی نگاه می کنیم.

 

ما همه می دانیم که ورزش کردن برای سلامتی ، بهبود کیفیت زندگی و کنترل وزن ضروری است. البته اگر تعریف ورزش را از ما بپرسند احتمالا کارهای خانه را هم جزو فعالیت های پرتحرک و ورزش حساب می کنیم در صورتی که چنین تعریفی درست نیست. گاها به این فکر کرده اید که با مصرف قرص، رژیم غذایی، جراحی پلاستیک یا ابزاری خاص می توانید فقدان ورزش را جبران کنید. همه ی ما فکر می کنیم که با آن ها به مزایای ورزش خواهیم رسید ولی فرضیه ای کاملا اشتباه است.

 

4. ما به ورزش به عنوان فعالیتی بیهوده و مشکل نگاه می کنیم.

 

در هنگام نام بردن از کلمه ی ورزش به چه چیزی فکر می کنید؟ سوار شدن بر روی دوچرخه ی ثابت یا کلاس ایروبیک پیچیده... متاسفانه بسیاری از ما به ورزش به عنوان چیزی منفی، کسل کننده، بیهوده، مشکل و تکراری نگاه می کنیم. اگر به ورزش به عنوان فعالیتی کسل کننده نگاه بکنید شکی نیست که توانایی انجامش را نخواهید داشت.

 

5. نتایج ورزش کردن بلافاصله اثر نمی کنند.


برای بسیاری از وقایع زندگیمان، نتیجه را خیلی سریع دریافت می کنیم. چه چیزی اتفاق می افتد اگر ورزش نکنید؟  احتمالا نتایج ورزش کردن را ندانید و هیچ وقت بیماری هایی مانند اضافه وزن، سرطان، دیابت و بیماری های قلبی را به ورزش نکردن ربط  نخواهید داد. همه ی ما درباره ی چیزهایی که هنوز اتفاق نیفتاده اند نگرانی بسیار کمی داریم. به دنبال راه های تغییر سبک زندگی و افزایش انگیزه در تمرینات ورزشی باشید.

 

 

انگیزه چیزی نیست که برای شما اتفاق بیفتد بلکه خودتان آن را ایجاد می کنید. ذهنیت شما باید همراه ورزش تغییر کند. موانع ذهنی را از مغزتان دور کنید و راه را برای ایده ها و نگرش های جدید آماده کنید.

     

این واقعیت را قبول کنید که مجبور به انجام ورزش هستید.


اگر بیشتر وققتان به نشستن می گذرد برای کاهش وزن و سالم ماندن، ورزش کردن ضروری است. هیچ کدام از قرص ها، رژیم های غذایی و جراحی ها جایگزین ورزش نخواهند شد. از ورزش های ساده شروع بکنید. مجبور به گذارندن وقت بسیار در باشگاه نیستید. پس سعی کنید با ورزش های ساده و تمرینات عادی شروع  کنید.

 

سبک زندگیتان را بشناسید.


در گذشته بنا بر دلایلی مجبور به تحرک زیاد بوده اید. برای مثال مشغول بریدن علف های هرز یا شستن ظرف ها بوده اید. با تغییر سبک زندگی، بسیاری از کارها هم دچار تغییر شده اند. نکته در اینجاست که شما نمی توانید به گذشته بازگردید. اغلب ما نمی توانیم تلویزیون، تلفن ، ماشین و کامپیوتر را از زندگیمان حذف بکنیم. تمامی آن ها برای ما پرارزش و پرکاربرد هستند. ولی اگر در زندگیمان به آن ها توجه بسیاری داشته باشیم به ندرت دچار مشکلات سلامتی خواهیم شد. پس به فکر تغییر و تعادل سبک زندگیتان باشید.

 


برای بسیاری از افراد ورزش کردن به منزله ی کاهش وزن و به دست آوردن بدنی بی نقص است. آن اهداف عالی هستند ولی برای رسیدن به آن ها باید تمرینات درستی انجام بدهید. پس با اجرای تمرینات درست  در راستای رسیدن به هدف مطلوب حرکت می کنید . بنابراین فقط آینده مد نظرتان نباشد بلکه در زمان حال با راه های درست به سوی اهداف آینده گام بردارید.

 


هدف از ورزش کردن برای تمامی افراد مختلف است. برای مثال من ورزش را برای کاهش استرس و حفظ انرژی انجام می دهم ولی برای فردی دیگر شاید فقط کاهش وزن مهم باشد. پس به دنبال پیدا کردن انگیزه و ارزش کارتان باشید.

برچسب ها: تناسب اندام فیتنس کاهش وزن ورزش
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha