سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

7 راه موثر برای از دست دادن وزن با پیاده روی

7 راه موثر برای از دست دادن وزن با پیاده روی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۷/۳ بازدید کنندگان:۱۲۳۲ نویسنده:سامان موسوی

پیاده روی مزایای جسمی و روحی زیادی دارد که یکی از بهترین مزایای آن داشتن زندگی سالم و طولانی تری می باشد. اگر می خواهید که به تناسب اندام دست یابید اما دوست ندارید هر روز تمرینات سخت و زیادی انجام دهید می توانید با استفاده از پیاده روی وزن خود را کم کنید.

پیاده روی ورزش بسیار خوبی است به طوری که می توانید آن را در هر زمان و مکانی انجام دهید. با این حال، شما باید همراه آن یک رژیم غذایی سالم نیز داشته باشید، در غیر اینصورت تمام تلاش شما بی نتیجه می ماند. در ادامه این مقاله چند راه موثر برای کاهش وزن بوسیله پیاده روی را معرفی می کنیم.

 

 

1- قدم زدن

شاید این نوع، آسانترین روش پیاده روی باشد. اگر خیلی وقت است که پیاده روی نکرده اید می توانید با این نوع کار خود را شروع کنید. ابتدا فاصله های کم را با سرعت پایین انجام دهید و به مرور که توانایی های شما افزایش پیدا می کند می توانید فاصله و سرعت پیاده روی خود را افزایش دهید. قدم زدن یکی از بهترین راه ها بری سوزاندن کالری می باشد.

 

 

2- راه رفتن سریع

سرعت راه رفتن برای کاهش وزن بسیار مهم است. اگرچه راه رفتن عادی هم می تواند به تناسب اندام شما کمک کند اما سریع تر رفتن نیز یکی از ارکان ضروری برای کاهش وزن می باشد. برای سوزاندن کالری بیشتر سعی کنید تندتر راه بروید. اگر بتوانید روزی 45 دقیقه تا یک ساعت و 5 تا 6 روز در هفته به این کار مشغول باشید سریعتر به نتایج مورد نظر دست خواهید یافت.

 

 

3- پیاده روی با آرامش

اگر می خواهید به آرامش روحی و بدنی برای تناسب اندام برسید به یک پیاده روی طولانی بروید. این نوع پیاده روی به شما کمک می کند که کالری بسوزانید و احساس بهتری داشته باشید و روشن تر فکر کنید. علاوه بر این، پیاده روی برای مبارزه با استرس مفید می باشد و حتی می تواند در خلق و خوی شما تاثیر مثبت داشته باشید.

 

 

4- چند کار همزمان

هنگامی که برنامه فشرده ای دارید، و وقت کافی برای انجام هر کار به صورت جداگانه ندارید می توانید همراه با پیاده روی کار دیگری را انجام دهید.مثلا با موبایل با یکی حرف بزنید. در حقیقت من با این کار مخالف هستم چون تمرکز شما را به هم می ریزد، اما اگر برنامه پر مشغله ای دارید این کار می تواند به شما کمک کند.

 

 

5- پیاده روی طولانی

اگر می خواهید به وسیله پیاده روی وزن خود را کاهش دهید باید مسیر پیاده روی شما هر هفته نسبت به هفته قبل طولانی تر شود. وقتی برای مدتی پیاده روی کنید قوی تر شده و می توانید مسیر های طولانی تری بپیمایید. سعی کنید چند مایل به مسیر خود اضافه کنید. برای مثال اگر معمولا 3 تا 4 مایل پیاده روی می کنید سعی کنید به آن 2 تا 3 مایل دیگر اضافه کنید. این کار به شما کمک می کند که سریع تر به اهداف تناسب اندام خود دست یابید.

 

 

6- پیاده روی های اجتماعی

اگر توانستید سعی کنید که با افراد نزدیک خود مثلا دوست، خواهر، برادر، پدر و مادر، همسایه و یا همسر خود به پیاده روی اجتماعی بروید. این کار برای شما بسیار سرگرم کننده خواهد بود. سعی کنید یک برنامه منظم برای پیاده روی خود تنظیم کنید. به عنوان یک تجربه شخصی می توانم بگویم که راه رفتن با افراد نزدیک خود می تواند انگیزه شما را برای ادامه دادن و تلاش برای کاهش وزن افزایش دهد.

 

 

7- کوه نوردی

پیاده روی روی تپه و کوه ها می تواند متنوع م جذاب باشد. این کار ممکن است در ابتدا کمی سخت به نظر برسد، اما مطمئن باشید که ارزش تلاش کردن را دارد. کوه نوردی هم یکی از موثرترین راههای برای کاهش وزن است، پس چرا آن را امتحان نمی کنید؟
 

  • اگر می خواهید به کمک پیاده روی وزن خود را کاهش دهید، سعی کنید راهنمایی هایی که در این مقاله گفته شده اند را به کار ببندید. پیاده روی می تواند خلق و خوی شما را تقویت کند، استرس شما را کاهش دهد و به بهبود حافظه شما کمک کند. برای راحتی کار سعی کنید موارد ذکر شده را به ترتیب انجام دهید.
برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی بدون وزنه تناسب اندام چربی سوزی رهایی از استرس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha