سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

شکمی صاف داشته باشید

شکمی صاف داشته باشید
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۲/۲۲ بازدید کنندگان:۱۷۰۷ نویسنده:مدیر سایت


اگر یک هدف در فیتنس داشتید فکر می کنید که آن هدف چه می بود؟ اگر همانند سایر مردم باشید احتمالا شکمی صاف و عضلانی آرزوی شما هم بود.روزی صدها حرکت کرانچ انجام دهید و منتظر باشید تا عضلات شکمتان نمایان شود.اما ، بعد از چند ماه انجام حرکات کرانچ،ممکن است از خود بپرسید عضلات من چرا نمایان نمی شوند؟

تمرین شکم به تنهایی کافی نیست.
همانطور که ممکن است متوجه شده باشید تمرین شکم به تنهایی برای صاف کردن شکم کافی نیست.تمرینات شکم ماهیچه های شکم را قوی می کند اما در صورتی که لایه ای چربی آنها را احاطه کرده باشد هیچوقت آنها را نخواهید دید.حتما شنیده اید که می گویند که آب کردن چربی های یک ناحیه با تمرین آن ناحیه، همانند تف کردن در جهت باد ، بیهوده است.اما زمانی که بحث از سوزاندن چربی شکم است فورا به سراغ تمرین ناحیه شکم می روید! بدن انسان را نمی  توان به سوزاندن چربی در یک ناحیه ، با تمرین سنگین آن ناحیه مجبور کرد برای این هدف چیزی که نیاز دارید سوزاندن چربی های کل بدن و ساختن ماهیچه است.

با رژیم غذایی شروع کنید.
اولین گام برای سوزاندن چربی بدن ، تغییر رژیم غذاییتان است.
1- دفعات بیشتری غذا بخورید. در روز به جای سه وعده غذا چندین وعده اما با حجم کمتر بخورید این کار باعث تقویت متابولیسم بدن و سوزاندن کالری بیشتر می شود.
2- کالری کمتری بخورید. مطمئن شوید کالری کمتری از آنچه با ورزش می سوزانید می خورید.بر روی میوه ها ، سبزیجات و مواد غذایی فیبر دار تمرکز کنید.
3- آب بیشتری بنوشید. گاهی احساس گرسنگی در واقع نیاز بدن به آب است و با خوردن آب می توانید کمتر غذا بخورید.

همین امروز ورزش را شروع کنید.
زمانی که مقدار کالری دریافتی از رژیم  غذایی را کاهش دادید دیگر وقت آن است تا ورزش را شروع کنید.رژیم غذایی بدون ورزش می تواند مقداری از وزن شما را کاهش دهد اما در  نقطه ای این کاهش متوقف می شود و شما هر چه قدر کمتر بخورید وزن از دست نخواهید داد.با ورزش می توانید از این نقطه عبور کنید و علاوه بر آن ماهیچه های خود را هم پرورش دهید در رژیم غذایی بدون ورزش، احتمال از تحلیل رفتن ماهیچه ها هم زیاد است.


برنامه ورزشی شما می تواند برای مثال اینگونه باشد:

  • 3-5 روز ورزش کاردیو، مهم نیست چه ورزشی انجام می دهید فقط مدت زمان 30 تا 60 دقیقه با شدت های متفاوت آن را انجام دهید.سعی کنید ضربان قلب خود را در بازه های متفاوت بالا برید.
  • تمریناتی انجام دهید که بر روی کل ماهیچه های بدنتان تاثیر داشته باشد. 2 تا 3 روز غیر مداوم بر روی این تمرینات کار کنید.لازم نیست که هروز تمرین شکم انجام دهید تمرین زیاد ممکن است نتیجه برعکس داشته باشد.بهتر است بیشتر بر روی گروه ماهیچه ها و فعالیتهایی تمرکز کنید که کالری بیشتری را می سوزانند.مانند ورزش های کاردیو.
  • بعد از ورزش برای انعطاف پذیری و رفع خستگی حکات کششی انجام دهید.
  • قبل از هر تمرینی بدن خود را گرم کنید و بعد از اتمام، بدن خود را با حرکات کششی سرد کنید و در زمان تمرین آب به مقدار کافی بنوشید.
  •  

ژنتیک و نحوه زندگی خود را مد نظر قرار دهید.


حقیقت این است در صورتی که همه چیز را به درستی انجام دهید و بدن شما هم شروع به سوزاندن چربی کند.بدن شما بر اساس  آنچه ژنهایتان تعیین می کند چربی را  در قسمت های مختلف بدن ذخیره می کند و یا می سوزاند.همه ما چربی اضافه را در قسمتی از بدنمان ذخیره می کنیم برای مثال خانمها، اکثرا در قسمت پایین شکم ،باسن و رانها و آقایان در قسمت میان شکم چربی را ذخیره می کنند.بنابراین کنترلی بر روی انکه ابتدا چربی های کدام قسمت ها اب شوند نداریم.
البته این بدان معنا نیست که آب کردن چربیهای قسمتی از بدن غیر ممکن است اما ممکن است این سوزاندن چربی طول بکشد و یا هیچ وقت این چربیها  کاملا از بین نرود.بهترین راه برای چربی سوزی رژیم غذایی مناسب و تمرین مداوم و پیوسته است مطمئنا بدن شما به این دو پاسخ خواهد داد.
چیز دیگری که باید مد نظر قرار دهید روش زندگیتان است.اگر می خواهید چربی بدنتان را کاهش دهید و شکمی صاف داشته باشید باید به روش زندگی خودتان هم توجه کنید عادات غذاییتان را اصلاح کنید از استرس بپرهیزید و ...

آیا هنوز هم تمرین شکم لازم است؟
سوال این است آیا با وجودی که می دانیم که تمرینات شکم همانند کرانچ و ... بر وی چربی سوزی این ناحیه تاثیری ندارند آیا باز هم لازم است این تمرینات را انجام دهیم؟ جواب هم بله است و هم خیر.
بله چون برای تقویت عضلات میانی بدنتان باز هم باید تمرین میان تنه را انجام دهید و نه برای اینکه، نه به آنصورت که بین مردم معمول است.
من طرفدار پروپا قرص تقویت همزمان چند ماهیچه با یک مجموعه حرکت هستم.در مورد شکم هم تعدادی حرکت و وسیله فوق العاده برای تمرینات میان تنه و افزایش نیرومندی آنها وجود دارد یکی از این وسایل فوق العاده توپ ورزشی( در ایران گاهی با نام توپ سوئدی هم شناخته می شود) است با این توپ می توانید تمرینات بیشماری را انجام دهید یکی از مزیتهای این توپ این است که چون برای حفظ تعادل بدن بر روی توپ ماهیچه های زیادی را درگیر می کنید تعداد ماهیچه های زیادی در جریان تمرین تقویت خواهند شد.

 

برچسب ها: آمادگی جسمانی چربی سوزی سوزاندن چربی کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha