سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

افسانه هایی در مورد ماهیچه های شکم

افسانه هایی در مورد ماهیچه های شکم
تاریخ ارسال:۱۳۹۲/۲/۲۱ بازدید کنندگان:۴۰۷۳ نویسنده:مدیر سایت


هر روزه ایمیل هایی از سراسر دنیا دریافت می کنم از نوجوان تا میانسال، زن ومرد، پسر و دختر.این ایمیل ها همگی نشان دهنده نا امیدی، وسواس و نگرانی آنهاست آنهم فقط در مورد یک چیز، ماهیچه های شکمشان.
باور آن بسیار سخت است که یک سری ماهیچه ی شکمی بتواند این همه استرس به مردم وارد کند اما متاسفانه حقیقت دارد.همه ما دوست داریم که شکمی صاف داشته باشیم اما برخلاف آنچه که چقدر سخت ورزش کنیم ظاهرا داشتن شکمی صاف و ماهیچه ای دست نیافتنی است.
راه حل دانستن حقایقی در مورد شکمتان و هم چنین درک توانایی بدنتان است.

حقایقی در مورد شکم
بسیاری از نگرانی ها در مورد شکم به دلیل اطلاعات غلط و یا انتظارات غیر واقعی است.جدا از ورزش سخت در همه دنیا، مردم هنوز درگیر اطلاعات کهنه و از رده خارج شده ای هستند که فکر می کنند  این بهترین راه برای صاف کردن شکم و شش تکه کردن آن است.در حالی که این اطلاعات دیگر مورد اعتماد نیستند.
بررسی افسانه هایی در مورد شکم اولین قدم برای تعیین هدف های واقعی برای بدنتان است.

]vfd a;l


افسانه شماره 1: تمرینات شکمی چربی شکم را آب می کند.

متاسفانه، حذف چربی ناحیه ای،  حقیقت ندارد حال برای شکمتان  و یا هر قسمت دیگری از بدنتان باشد.حذف منطقه ای چربی بر این فرض بنا شده است که در صورتی که مثلا تمرین شکمی انجام دهید چربی های این قسمت سوزانده خواهد شد.البته تمرین ماهیچه ای یک قسمت، بر قدرت و تحمل ماهیچه های این ناحیه خواهد افزود اما چربی های این ناحیه را آب نخواهد کرد.
تنها راه  سوزاندن چربی های شکم،این است که چربی های کل بدن را آب کنیم. و سالم ترین راه برای این هدف، تمرین مداوم و پیوسته (کاردیو، انعطاف پذیری و ..) و رژیم سالم و کم کالری است.jlvdk \ghk;

افسانه شماره 2: ماهیچه های شکم با دیگر ماهیچه های بدن فرق دارند.
آیا متفاوت از سایر ماهیچه های بدن با ماهیچه های شکمتان کار می کنید؟اگر جواب بله است شما تنها نیستید. هر روزه افراد بسیاری بر روی شکمشان بدون استراحت کار می کنند با این آرزو که با تمرین چربی شکم را بیشتر آب کنند.با این حال ماهیچه های شکم همانند سایر ماهیچه های بدن هستند بنابراین باید همانند دیگر ماهیچه ها هم تمرین داشته باشند.به این معنی که 2 تا 3 مرتبه در هفته  همراه استراحت در  میان این تمرینات و همچنین تنوع تمرینات که ماهیچه های مختلفی را هدف قرار دهد.
بر روی ماهیچه های اساسی بدن که در طول روز وزن بدن را تحمل می کنند تمرکز کنید تا این ماهیچه قویتر شده و تعادل و تثبیت بیشتری را برای بدنتان به همراه داشته باشند یکی از این تمرینات تمرین پلانک است.
در حالت شنا سوئدی قرار بگیرید و بدن خود را تا هر مدت زمانی که می توانید نگه دارد در این حالت شکمتان را سفت کنید و سعی کنید بدنتان را مستقیم نگه دارید.در هنگام اجرای تمرین نفستان را حبس نکنید بلکه به آرامی نفس بکشید.
نکته این تمرین این است که بفهمید تمرینات قدرتی برای قوی نگه داشتن شکمتان لازم است اما تمرینات شکمی معجزه نیستند.تبدیل تمرینات شکم به یک کار مداوم تنها راه  ورود به سرزمین جادویی شکم شش تکه و تفکیک شده است.افسانه 3: باید ست های با تعداد تکرار بالایی را از تمرینات شکمی انجام دهید تا نتایج محسوسی را ببینید.
آیا تاکنون صدها حرکت کرانچ و یا هر حرکت دیگر تمرینات شکم را انجام داده اید؟ظاهرا همه ما این کار را انجام داده ایم.
همانطور که در قسمت قبل گفتیم ماهیچه های شکم مانند سایر ماهیچه ها هستند به این معنی که تمرین آن با سایر ماهیچه های بدن فرق نمی کند.این سوال را از خودتان بپرسید: آیا روزانه صدها  اسکوات یا هر حرکت دیگری انجام می دهید؟ البته که نه،خوب برای تمرینات شکمی هم همین طور است.
برای قوی کردن شکم باید اصولی را که برای قویتر کردن سایر ماهیچه های بدن به کار می گیرید را برای شکم هم به کار ببرید.
از تمرینات مناسب برای قوی کردن شکم استفاده کنید.به یاد داشته باشید که تمرینات نا درست ممکن است به پشت و کمر شما صدمه بزند بنابراین فقط به دنبال زیبایی شکم نباشید ممکن است تمرین بیش از اندازه و نادرست، عوارض بعدی داشته باشد.

تمرین شکم صاف


افسانه شماره 4: هر کس می تواند شکمی شش تکه و تفکیک شده داشته باشد.
درهنگام تماشای تلویزیون و تبلیغات خواهید دید که بازیگران و مدل ها همگی دارای بدنی خوش فرم هستند و ظاهرا کلیه عضلات شکم آنها تفکیک شده است.اما چیزی که ممکن است ندانید این است که داشتن چنین شکمی برای بسیاری از مردم امکان پذیر نیست.
اجازه دهید روراست باشیم تعداد فاکتور هایی که تعیین می کند که بدن ما چگونه قالب بگیرد و رشد کند آنقدر زیاد است که نمی توان همه را در اینجا نام برد.سن ،ژنتیک، جنسیت، هورمونها،نوع بدن، نحوه زندگی،عادات غذائی،مدیریت استرس، عادات خواب و .. همه این فاکتور ها در تعیین نحوه عمل و قالب گرفتن بدن نقش دارندبرای مثال خانمها چربی در قسمت پایینی شکمشان ذخیره می شود در حالی که در آقایان چربی در قسمت میانی بدنشان ذخیره می شود و شکلی همانند تایر به دور شکمشان ایجاد می شود.
مطمئنا با تمرین می توانید چربی بدنتان را کاهش دهید اما نمی توانید تصمیم بگیرید که چربی کدام قسمت را آب کنید.برای داشتن شکم شش تکه ، باید چربی بدنتان را تا حدی کاهش دهید که کمتر از آن برای سلامتیتان مضر خواهد بود.همه ما آرزوی داشتن شکمی شش تکه را داریم اما به زودی خواهیم فهمید که این هدف دشواری است.
پس سعی کنید در صورتی که احساس می کنید این هدف برای شما دشوار است سطح توقعتان را پایین تر بیاورید تا دستیابی به آن ممکن باشد تعداد فاکتور های تعیین کننده در داشتن شکمی شش تکه زیاد است که برای عده ای از افراد هدفی دشوار محسوب می شود باید رژیم غذایی کنترل شده همراه با تمرین پیوسته و ... داشته باشید.
بنابراین به جای درگیر شدن با این هدف می توانید چالش دیگری برای خود تعیین کنید سعی کنید بدن خود را دوست داشته باشید و از آن به خوبی مراقبت کنید مداوم ورزش کنید و و با بدنتان مانند یک دوست رفتار کنید و آن را بپذیرید.

تمرین با کش


افسانه شماره 5: برای تمرین شکم نیاز به تجهیزات بخصوصی دارید.
دنیای تجارت سعی دارد تا مشکلات ریز شما را آنقدر بزرگ کند تا شما تجهیزات آنها را بخرید و تقریبا غیر از فروش  بیشتر هدف دیگری ندارند.چنان تبلیغ می کنند که مثلا تنها راه رها شدن از دست چربی شکم فقط خرید وسایل آنهاست اما همانطور که گفتیم فقط یک نوع تمرین چاره ساز نیست.باید کل بدن تمرین کند چون شما نیستید که تعیین می کنید چربی های کدام ناحیه باید بسوزند.هر روزه انواع و اقسام وسایل جدید در تلویزیون و ماهواره تبلیغ می شود که انگار یک انقلاب در علم روی داده است تعدادی از آنها حتی ضمانت می کنند که در ظرف مدت کوتاهی می توانید به شکمی شش تکه دست پیدا کنید.
اول اینکه به هیچ وجه به این تبلیغات گوش ندهید.
دوم اینکه تعداد بسیاری از حرکات موثر برای بدنسازی را می توانید در خانه بدون داشتن هیچ وسیله ای انجام دهید.بنابراین نیازی به خرید وسایل با قیمت گزاف ندارید در ثانی در صورتی که می خواهید وسیله ای خریداری کنید وسیله ای بخرید که بتوانید با آن چند حرکت ورزشی را انجام دهید نه یک حرکت.بسیاری از وسایل تمرینات شکمی، فقط یک نوع تمرین را می توان با آن انجام داد در حالی که وسایل ارزان و موثری همانند دمبل، توپ ورزشی، کش و ... با قیمت های پایین،  انواع و بازه وسیعی از تمرینات را با آن می توان در منزل انجام داد و می توانید کل بدنتان را با آن قوی کنید.


 

برچسب ها: آمادگی جسمانی بدن سازی بدن سازی بدون وزنه تمرینات شکم چربی سوزی سوزاندن چربی فیتنس کاهش وزن
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha