سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

یادگیری تای چی برای هنرهای رزمی

یادگیری تای چی برای هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۴ بازدید کنندگان:۱۴۵۹ نویسنده:سامان موسوی

 

اگر شما می خواهید تای چی را برای هنرهای رزمی یاد بگیرید جزء معدود نفرات تای چی کار هستید که می خواهند این کار را انجام دهند. بیشتر کسانی که به کلاس های تای چی می روند آن را برای مزایای سلامتی زیادی که دارد انتخاب می کنند و تعداد خیلی کمی هستند که آن را به عنوان یک هنر رزمی یا برای دفاع شخصی انتخاب می کنند.

استاد بزرگ تای چی، یعنی "چانگ" می گوید:همه می خواهند سالم باشند، اما تنها برخی می خواهند بدانند که چگونه با آن مبارزه کرد.

اگر شما علاقه مند به جنبه های رزمی ورزش تای چی هستید، به طور خودکار علاوه بر مهارت های مبارزه، از مزایای سلامتی آن نیز برخوردار خواهید شد. متخصصان تای چی می گویند که اگر در ابتدا بر مزایای سلامتی و آرامش تای چی بیشتر تمرکز کنید تبدیل به مبارزان خوبی می شوید.

به عنوان یک رزمی کار، برای دست یابی به تناسب اندام بهتر، باید جلسات تمرین طولانی و شدیدتر ی داشته باشید. احتمالا شما دوست دارید مهارت خود را در هر دو حالت با سلاح و بدون سلاح افزایش دهید. مهارت های با سلاح شامل سلاح هایی مانند: شمشیر، نیزه و چوب می باشد. برای اینکه در تای چی به یک رزمی کار مفید تبدیل شوید، باید طیف وسیعی از مهارت های خود را توسعه دهید.

 یکی از راه های موثر برای یادگیری جنبه های رزمی تای چی،  تسلط بر این 7 مهارت زیر است:

 

1- انرژی گرم چی

آماده سازی بدن برای کار با انرژی داخلی در تای چی. توصیف کردن در چند بخش

 

2- فرم های انفرادی

به شما کمک می کند حرکات را در آرامش و با قدرت انجام دهید. همچنین شما نکات خاصی را در هر حرکت خواهید آموخت، مانند مشت، قفل مفاصل، و حملات عصبی. بوسیله فرم های انفرادی، می توانید قدرت "چی" داخلی خود را بسازید. بنابر این شما باید در موقع حمله به طور فوق العاده ای عمل کنید. همچنین شما قادر خواهید بود که با استفاده از این قدرت در برابر حملات بهتر مقاومت کنید.

 

3- تمرین برنامه های کاربردی تای چی

در ابتدا، تکنیک ها با سرعت آرام و حداقل قدرت آموزش داده می شوند، تا بتوانید آن ها را بدون هیچ ترسی یاد بگیرید و بتوانید نهایت استفاده را از آنها ببرید.

 

4- فشار دست

این یک تمرین دو نفره است که شما به طور مداوم با دست حریف مقابل تماس دارید. از طریق این تمرین، شما می توانید مقدار توان و انرژی حریف مقابلتان را تخمین بزنید تا بتوانید بهتر مهارت خود را نشان داده و بدانید که چقدر انرژی لازم است که وارد کنید.

 

5- انجام مبارزه

شما می توانید تمام چیزهایی که یاد گرفته اید را در قالب یک مبارزه به نمایش بگذارید. همچنین می توانید سرعت و قدرت خود را در حملات و دفاع ها بیشتر بیازمایید. از طریق این مبارزات شما می توانید خود را به طور کلی مورد ارزیابی قرار دهید تا نقاط ضعف و قوت شما مشخص شوند و بتوانید روی آن ها بیشتر کار کنید.

 

6- اتقال بین فشار دست و مبارزه

در موقع فشار دادن دست، شما می توانید تماس فیزیکی خود با حریف را حفظ کنید و همزمان با فشار دست به حریفتان ضرباتی وارد کنید .

 

7- تمرین ضربات مشت

شما طیف گسترده ای از تکنیک های تای چی را باید تمرین کنید و خود را در شرایط شناخته شده و ناشناخته قرار دهید. باید بیشتر بر روی حرکات دست تمرین کرده و تمرین مشت زنی انجام دهید تا قدرت دست هایتان افزایش یابد.

 

کسانی که تای چی را به عنوان یک هنر رزمی می خواهند یاد بگیرند باید مهارت خود را در 7 مورد ذکر شده افزایش دهند. این استراتژی یادگیری به شما کمک می کند تا با سرعت بیشتری بتوانید در مبارزه پیشرفت کنید. شما باید با افراد مختلف با سطح توانایی مختلف مبارزه کنید تا تبدیل به یک رزمی کار، کارکشته شوید.

برچسب ها: آموزش تای چی آموزش دفاع شخصی تای چی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha