سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

کاهش درصد چربی بدن شما: 10 مرحله آسان

کاهش درصد چربی بدن شما: 10 مرحله آسان
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۵/۱۷ بازدید کنندگان:۱۶۲۵ نویسنده:سامان موسوی

می خواهید عضلات شکم خود را ببینید؟  شکم شما به اندازه کافی بزرگ است و چربی دور آن مانند یک کوسن به شکم شما چسبیده است. بری دیدن آن شما باید 12 درصد از چربی خود را بسوزانید. این عدد، رمزی کلیدی است. چطور به آنجا میرسی؟ آسان:  با انجام شرح زیر است:

 

زیاد بخورید

بله، درست شنیدید. زود زود غذا بخورید. سعی کنید در فاصله بین وعده های غذایی خود از میان وعده هایی استفاده کنید که کالری کمتری دارند. این کار به شما کمک می کند که در هنگام خوردن وعده غذایی زیاد گرسنه نباشید و غذای کمتری بخورید.

 

سعی در نوشیدن یک لیوان آب با هر وعده غذا

این کار شکم شما را پر از آب می کند و باعث می شود که برای خوردن بیشتر غذای جایی نداشته باشید و احساس سیری کنید. از خوردن نوشیدنی های الکلی دوری کنید.

 

تامین سوخت بدن در صبح

تحقیقات متعددی نشان داده‌اند افرادی که بطور منظم هر روز صبحانه می‌خورند به نسبت کسانی‌که صبحانه نمی‌خورند لاغر‌تر هستند. سوخت و ساز بدن بطور طبیعی در شب کاهش می‌یابد، اما شما می‌توانید با خوردن صبحانه دوباره سوخت وساز بدن را برای سوزاندن چربی ها ی بدن فعال کنید.

 

غذا خوردن

آیا معقول ترین کار این نیست که به جای خوردن سینه مرغ بخارپز بهتر برای بدست آوردن پروتئین از مواد غذایی گیاهی مانند اسفناج استفاده کنید. فقط از خوردن سیب زمینی سرخ کرده پرهیز کنید.

 

تحرک بعد از غذا

سرعت سوخت‌وساز بدن تا  ۱۰ درصد بعد از صرف غذا افزایش می‌یابد و فقط چند دقیقه فعالیت می‌تواند سوخت‌وساز را تا ۲ برابر و به مدت ۳ ساعت افزایش دهد و باعث سوراندن چربی ها می شود. در عرض  ۱۵ تا ۳۰ دقیقه بعد از خوردن میان وعده یا وعده اصلی، ۵ تا۱۰ دقیقه فعالیت سبک داشته باشید، برای مثال می‌توانید قدم بزنید و یا برای رفتن به طبقات دیگر از پله‌ها استفاده کنید و یا تمرینات قدرتی ساده انجام دهید.

 

کاهش مصرف شکر

قند اضافه شده، بدترین ماده در رژیم غذایی مدرن است و بسیاری از مردم در حال خوردن بیش از حد آن ها هستند. مطالعات نشان می دهد که مصرف قند ( شربت ذرت با فروکتوز بالا ) به شدت با خطر ابتلا به چاقی همراه است و همچنین سبب بیماری هایی مانند دیابت نوع 2، بیماری های قلبی و غیره می شود. اگر بدنبال کاهش وزن هستید شما باید قند اضافی را کاهش دهید. قبل از خوردن مواد غذایی به برچسب آنها توجه کنید تا میزان قند آن را ببینید زیرا حتی به اصطلاح غذاهای سالم نیز می تواند همراه با شکر باشد.

 

قوی تر شوید

این مورد اولویت اول همه نیست، اما کاهش وزن بیشتر نیازمند انجام دادن ورزش بیشتر می باشد. با توجه به مطالعه انجام شده توسط دانشگاه میشیگان، برای اضافه کردن یک و نیم کیلو عضله، نیازمند سوزاندن 1050 کالری اضافی در هفته می باشید.

 

چای سبز بنوشید

چای سبز، طبیعی ترین چربی سوز در دسترس است. می توانید آن را با لیمو قاطی کرده و بنوشید تا انسولین شما تنظیم شود. علاوه بر آن نوشیدن چای سبز، احتمال ذخیره مواد غذایی به عنوان چربی را کاهش می دهد. یکی دیگر از مزایای نوشیدن چای سبز آرامبخش بودن آن می باشد.

 

نوشیدن شیر

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد کمبود کلسیم می تواند میزان سوخت و ساز بدن شما را کاهش دهد. تحقیقات نشان داده است که مصرف کلسیم از طریق مواد غذایی لبنی مانند شیر، ماست و پنیر می تواند منجر به کاهش جذب چربی بدن از طریق خوردن دیگر مواد غذایی شود.

 

میزان ویتامین D  خود را افزایش دهید

این نکته، شامل نشستن زیر نور خورشید نمی شود. ویتامین D جذب شده از مواد غذایی برای حفاظت از بافت های عضلانی ضروری است. شما می توانید 90٪ از مصرف روزانه توصیه شده ویتامین D را با خوردن 100 گرم ماهی قزل آلا تامین کنید. بنابراین خوردن مقداری ماهی، تخم مرغ، شیر، غلات و حبوبات برای به دست آوردن ویتامین D ضروری است. والبته نشستن زیر نور خورشید، اگر به شما آسیبی نمی زند.

 

دریافت فیبر

تحقیقات نشان داده است که برخی از فیبرها می تواند به اندازه 30٪ ، سوزاندن چربی های بدن را افزایش دهند. این مطالعات بر روی افرادی انجام شده که خواسته اند با مصرف مقدار زیادی فیبر از وزن خود بکاهند. بهترین میزان مصرف فیبر، 25 گرم در روز است.

 

برچسب ها: استرس بدن سازی تناسب اندام چربی سوزی رژیم غذایی
پست های مشابه

نظرات کاربران

درصد چربی بدن در تاریخ ۱۳۹۴/۶/۹ [۱۲:۲۵:۲۸ PM]

وب سایت بسیار مفیدی دارید
با تشکر از مدیر مجترم

ارسال نظر
Captcha