سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تناسب اندام هنرهای رزمی

تناسب اندام هنرهای رزمی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۱۱/۱۵ بازدید کنندگان:۹۱۸ نویسنده:قاسم نژاد

تناسب اندام به موارد زیادی اطلاق می شود. اول، به حالت سلامت فیزیکی ، دوم، به خوش اندام بودن در نتیجه رژیم غذایی و ورزش اشاره می کند. هم چنین می توان آن را به عنوان احساس سلامتی فیزیکی و روحی به کار برد. بر مبنای اصل بقا، تناسب اندام به توانایی تطابق شما با محیط زیست مربوط می شود. به خاطر بسپارید که این نظریه منطقی است که تناسب اندام هنر های رزمی مفاهیم و کاربرد های نظری متعددی دارد. به طور کلی، تناسب اندام هنر های رزمی می تواند قدرت، استحکام، استقامت، انعطاف و توان انفجاری فرد را افزایش دهد.

تمرینات چی کونگ

تمرینات چی کونگ

 ترجمه تحت الفظی چی کونگ "عملکرد هوا" است و یک سری تکنیک های نفس کشیدن است که می توان آن را ایستاده یا در حالت دراز کشیدن انجام داد. چی کونگ (کی گونگ رومانی)  سطح chi (تنفس) فرد را تولید و تقویت می کند و باعث افزایش آن می شود. در طب سنتی چین، "چی" به معنای "توان زندگی" یا "انرژی زندگی" است. چی پایه و اساس طب شرقی است و بیشتر از 2000 سال است که به عنوان ابزار شفا به کار می رود.

 

انواع مختلف زیادی از تمرینات چی کونگ وجود دارد. اولین سند فیزیکی تمرین چی کونگ در عصر حجر چین کشف شد و به 3000 تا 5000 سال قبل از میلاد بر می گردد. این سند، فردی را به تصویر می کشد (نمایش می دهد) که به وسیله یک درخت تمرین می کند یا حالتی که درخت را بغل کرده است که یکی از اصول تمرین تای چی و ستون آهنی است. چی کونگ به سبک مدیتیشن نیست و باید با چشمان باز و دهان بسته انجام شود. انجام دادن تمرینات چی کونگ باعث درمان بیماری ها، تقویت سرزندگی، افزایش عملکرد فیزیکی و روانی، ترویج نیروی جوانی و معنوی می شود.

تمرینات کتل بل

شکل کتل بل

کتل بل به شکل یک گلوله توپ دسته دار و وزنه دستی روسی است که معمولا از قالب آهنی ساخته شده است. مجموعه تمرینات  سوئینگ ، کششی و برداشتن کتل بل، روشی موثر برای قوی شدن است. استفاده کنندگان کتل بل می گویند که این تمرینات باعث ایجاد قدرت و استقامت، عضله سازی، افزایش انعطاف پذیری، کمک به چربی سوزی می شود و هم چنین بدن را برای ضربه های سخت تر آماده می کند. کتل بل ها اندازه های متفاوتی از 1.5 کیلوگرم تا 79 کیلوگرم دارند.

 

کتل بل برای اولین بار در سال 1704 در یک فرهنگ لغت روسی آورده شد. (مردم روسی به کتل بل girya و به افرادی که با کتل بل تمرین می کنند، gireviks می گویند.). وزنه برداری با کتل بل نیز ورزشی برای قوی ترین مردان در روستا و شهرهای محلی برای رقابت با یکدیگر بود. در سال 1913 در مجله تناسب اندام هرکول (Hercules )، کتل بل ها به عنوان تکنیک آموزشی کاهش وزن به رسمیت شناخته شدند. در سال 1985 یک کمیته ورزشی برای کتل بل در روسیه تشکیل شد. 15 سال بعد، پاول تساتسولین (Pavel Tsatsouline)، مربی تناسب اندام اهل روسیه، کتل بل را به آمریکا آورد.

تمرینات MMA (هنر های رزمی ترکیبی)

تمرینات ترکیبی mma

تمرینات MMA شامل تمرینات قدرت انفجاری شدید و ورزش های قدرتی مرکزی بدن است که به طور معمول در مدارس سنتی هنر های رزمی انجام نمی شد. تمرینات معمول MMA شامل چندین روش مبارزه ایستاده و حرکات گلاویزی و گیر انداختن است. چون مبارزان رقابت می کنند و دفاع شخصی را یاد می گیرند، این تمرینات روی طرز فکر آن ها اثر می گذارد. فرقی نمی کند که حریف کیست، مبارز MMA تا وقتی که حریفش را شکست دهد، به مبارزه ادامه می دهد.

دیگر تمرینات رایج MMA شامل کشیدن وزنه ها، بلند کردن کتل بل ها، پرتاب توپ بالانس، آویزان شدن از طناب، شنای سوئدی و دراز و نشست است که بیشتر وقت ها با ضربات یا لگد  ترکیب می شوند.

درمان آسیب های هنر های رزمی

آسیب هنرهای رزمی

وقتی که بنجامین فرانکلین گفت "یک اونس پیشگیری با ارزش تر از یک پوند درمان است"، منظورش آسیب های هنر های رزمی نبود. اما دانش این گفته شامل بسیاری از آسیب های رایج هنر های رزمی می شود. برای هنرجو باید پیشگیری در اولویت باشد و آن به طور کلی مستلزم صبر و آموزش صحیح از طریق ورزش های قدرتی، کششی، وزنه برداری و طرز ایستادن، و سفت کردن ماهیچه های داخلی و خارجی و بافت های رابط است.

 

آسیب های هنر های رزمی شبیه دیگر آسیب های ناشی از هر گونه فعالیت ورزشی یا فیزیکی سخت است. این صدمات درجه شدت متفاوتی دارند، از جمله در رفتگی های عضله مانند کشیدن کشاله ران و عضلات عقب ران، رگ به رگ شدن یا پیچ خوردن رباط، مانند پیچ خوردن زانو ها و پارگی عضلات روتاتور کاف، التهاب تاندون، و آسیب دیدگی بافت ناشی از ضربات مکرر اشیاء به آن است.

 

تمرین استاندارد برای آسیب های ذکر شده در بالا، ICER (ice, compression, elevation and rest  ) به معنی خونسردی، به هم فشردگی، بلند کردن و استراحت و مشورت با پزشک است. بعضی از هنرمندان رزمی هم چنین برای پیشگیری از آسیب دیدگی، روش های چی کونگ را تمرین می کنند.

تغذیه در هنر های رزمی

تغذیه در هنرهای رزمی

تغذیه در هنر های رزمی با رژیم غذایی و خوراک و تاثیر مثبت آن بر عملکرد هنرجو سروکار دارد. هنرجو با تمرکز بر کیفیت و کمیت تغذیه و مصرف متعادل کربوهیدرات ها، چربی ها، مواد معدنی، پروتئین ها، ویتامین ها و مکمل ها، به افزایش عملکرد خود در تمرینات دست می یابد.

 

تغذیه موثر در هنر های رزمی باعث بهبود ساختار بدن در راستای تعادل، قدرت انفجاری، تحرک بهتر، سرعت و قدرت بیشتر، افزایش انرژی برای انجام تمرینات سخت، استقامت بیشتر برای ورزش و موقعیت های دفاع شخصی، ریکاوری سریع تر، تقویت سیستم های ایمنی و حفظ وزن تعادلی بدن می شود.هنر جویان برای انتخاب مواد مورد نیاز بدن شان باید با کارشناسان پزشکی و متخصصان تغذیه مشورت کنند.

تمرینات ارتشی (نظامی)

تمرینات نظامی

در تمرینات نظامی بیشتر به آموزش سلاح های گرم می پردازند تا مبارزه فاصله نزدیک با چاقو. مبارزه تن به تن کمترین اولویت دارد. سه بعد مهم برای تمایز بین تمرینات نظامی و هنر های رزمی وجود دارد که البته می تواند برای تمرینات غیر نظامی نیز به کار رود.

 

بعضی از هنر های رزمی مانند کالی، اسکریما و آرنیس عمدتا مبتنی بر استفاده از چاقو و چوب است. این ها ابزاری بسیار موثر در پرورش مهارت های مبارزه فاصله نزدیک با چاقو است و به سربازان یاد می دهد که کجا دشمن را زخمی و خلع سلاح کنند و از پای درآورند.؟

 

چون سربازان تحت آموزش مبارزه غیر مسلح بودند، ارتش تکنیک های دفاع شخصی را ابداع کرده است که این تکنیک ها در تمرینات تکراری آسان و کوتاه تعبیه شده است و شامل مهارت های جودو ، اسکریما، بوکس، موی تای و جیوجیتسوی برزیلی است.

 

مهم ترین روشی که هنر های رزمی بر تمرینات نظامی تاثیر گذار بوده است، تزریق " غریزه قاتل شدن" است. همان طور که در عنوان کتاب رکس اپلیگیت (افسر نیروی هوایی آمریکا) آمده است: " بکش یا کشته شو " (1943). یک سرباز با انجام دادن رفتارهای خشونتی، اعتماد به نفس بالا و روحیه جنگ جویانه در شرایط مبارزه، یاد می گیرد که چگونه خشونت آمیزانه عمل کند.  

تمرینات روتین

تمرینات روتین

اصول تناسب اندام فیزیکی شامل انعطاف پذیری، استحکام، قدرت، سرعت، استحکام عضلانی، تعادل و تناسب اندام قلبی عروقی می باشد. روال تمرینات هر کدام از هنر های رزمی برای بهبود ساختار بدن و روحیه فرد گسترش یافته اند .

 

بعد از تمرینات آیروبیک رایج در دهه ی 1980، ادغام آموزش هنر های رزمی با تمرینات روتین هنرمندان غیر رزمی بیش از پیش محبوب شد. در دهه ی 1990 تائه بوی تمسخرآمیز ظهور پیدا کرد. تائه بو سیستم دفاع شخصی نبود، ولی بسیاری از افراد گمراه فکر می کردند که این تمرینات می تواند در سناریو ها و فیلم های دفاع شخصی به کار رود. در ضمن، این یک پیشرفت مهم بود زیرا آمریکا به درجه تازه ای از یادگیری هنر های رزمی دست یافت. امروزه، مردم آمریکا بیش از قبل هنر های رزمی یاد می گیرند.

 

اخیرا، اصول آموزشی هنر های رزمی ترکیبی در ویدیو های تمرین گنجانیده شده اند. قهرمانانی مانند چوک لیدل، فرانک شامروک و مائمریسیو روا دی وی دی هایی منتشر کرده اند که تمرینات روتین و نکته های کلیدی مبارزه را نمایش می دهد.

 

برچسب ها: تناسب اندام هنر های رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha