سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

تمرین در هر کجا و هر زمان

تمرین در هر کجا و هر زمان
تاریخ ارسال:۱۳۹۷/۴/۵ بازدید کنندگان:۹۲۲ نویسنده:سامان موسوی

 

 

اساس اصلی محبوبیت جهانی کاراته اصل "هر زمان، هر کجا و هر شخص" می باشد. به سادگی تمرین کاراته را بدون محدودیت می دانند و در آن هیچ محدودیت زمانی، مکان، سن و جنسیت وجود ندارد. شما می توانید هر زمان، هر مکان، با هر کسی و حتی خودتان تمرین کنید. علاوه براین، می توان برای تناسب اندام، دفاع از خود، تفریح، شرکت در مسابقات، توسعه شخصی و یا پیشرفت خود مشغول به یادگیری کاراته شوید.
آموزش مداوم روزانه باعث می شود، تمام تفاوت ها در دستیابی به رتبه شما باشد. به همین جهت برای پیشرفت خود باید به صورت منظم و برنامه ریزی شده مشغول به تمرین و یادگیری کاراته شوید.
مهم نیست که چند بار استراتژی یا تکنیک ها توسط مربی تان توضح داده می شود. هیچ چیزی مانند تجربه نمی تواند مفهوم و درک درونی شما را بالا ببرد. درنتیجه، شما باید تعهد خود را به تمرین بر روی خود متمرکز کنید نه اینکه فقط با هم باشگاهی های خودتان تمرین کنید. همانطور که شما مبارزه می کنید تا حرکات کاتا را به یاد داشته باشید یا برنامه های کاربردی را برای یک تکنیک تعریف کنید می توانید مالکیت واقعی دانش خود را پیدا کرده و از موفقیت های خود اطمینان حاصل کنید.
بسیاری از دانش آموزان هنرهای رزمی در سطوح متوسط یا بالاتر برای درک بهتر تکنیک ها به صورت مستقل آموزش می بینند. رایج ترین ترس این است که بصورت اشتباه تکنیک ها را یاد بگیرند زیرا اصلاح چیزی که از همان ابتدا به صورت اشتباه آموخته شده دشوارتر است. برای کمک به دانش آموزان برای غلبه بر این نگرانی و تسهیل توانایی آنها در پیشرفت سریع تر، بسیاری از مربیان تکالیفی منحصر به فرد برای هر هنرجو در نظر می گیرند. این تکالیف متنوع هستند، ممکن است چیزی شبیه ایستادن در یک حالت خاص و تماشا کردن تلویزیون به مدت 10 دقیقه باشد و یا با استفاده از یک تکنیک خاص تعداد قابل توجهی از کیسه های مشت زنی را مورد هدف قرار دهید. این تکالیف بر اساس شناخت مربی از شما و به صورت منحصر به فرد داده می شوند.
هنگامیکه یک الگوی آموزشی مستقل ایجاد شد اکثر دانش آموزان آن را در عادات روزانه خود قرار می دهند.  کسانی که این کار را انجام می دهند سریع تر از کسانی که آن را انجام نمی دهند پیشرفت می کنند. مربی شما اولین و موثرترین منبع این دانش شماست. شما نمی توانید بدون صرف زمان در کلاس آموزشی یاد بگیرید که باید چکار کرده و چگونه تمرین کنید. بنابراین، حضور در کلاس باید اولین اولویت شما باشد.


تمرین روزانه هنرهای رزمی

اگر در باشگاه تمرین می کنید نباید تمرینات خود را تنها محدود به آنجا کنید. در یک زندگی واقعی احتمالا در یک منطقه آزاد و بدون مانع مجبور به مبارزه شوید در حالی که نه لباس و تجهیزات مورد نیاز برای باشگاه را دارید و نه از قوانین خاصی پیروی می شود. بنابراین تمرین در خارج از باشگاه در موارد مناسبی می تواند به شما کمک کند تا به طور واقعی برای مبارزه در خیابان آماده شوید. بسیار مهم است که بدانید چگونه برنامه های کاربردی را تفسیر کنید، اینکه باید بر روی یک تپه، در اطراف مبلمان یا سایر موانع، بر روی پله، زیر آب، در داخل جمعیت و یا هر وضعیت غیر عادی دیگری مبارزه کنید. همچنین در حالی که برای باشگاه باید لباس های مخصوص بپوشید ولی در خیابان و زندگی عادی ممکن است لباس هایی  که شما را محدودتر می کنند در نظر بگیرید. با این حال، باید از انجام کارهایی که ممکن است باعث تحریک دیگران شده و منجر به ایجاد درگیری شود بپرهیزید.
 تمرین مهارت هایی همچون  شمشیر زنی در حیاط خلوت خانه تان خیلی بهتر از تمرین در یک پارک عمومی و شلوغ است. همچنین تمرین کاتا در یک سالن خالی خیلی بهتر از دیگر جاها می باشد. خود را تنها وقف انجام تمرینات فیزیکی نکنید. شما می توانید در مورد هنر رزمی تان در طول روز فکر کنید، مخصوصا هنگامیکه در ترافیک گیر کرده اید، یا اینکه در صف نوبت منتظر هستید. تجسم تکنیک ها، آنالیز حرکات از طریق تمرین ذهن می تواند بسیار مفید باشد. در مورد استراتژی ها و تکنیک ها برای موفقیت در وضعیت های دفاع شخصی و  موقعیت های مسابقه فکر کنید.


از هر فرصتی برای یادگیری استفاده کنید

فقط به این دلیل که شخصی دارای کمربند سیاه است نمی توان گفت که آن شخص برای تدریس خوب است. حتی اگر سنسی شما یک مربی افسانه ای باشد این واقعیت به تنهایی لزوما تضمین نمی کند که او بتواند سبک تان را به بهترین شکل ممکن به شما آموزش دهد و نیازهایتان را برآورده سازد. نه تنها از مربی خود بلکه از هر فرصتی برای اینکه از دیگر هم باشگاهی های خودتان چیزی یاد بگیرید استفاده کنید. در مورد نحوه انجام تکنیک ها از دیگران سوال کنید. از آنجا که افراد با شیوه های گوناگون اطلاعات را یاد گرفته و پردازش می کنند  شانس شما برای اینکه بتوانید فردی را در کلاس پیدا کنید تا به شما در مقابل چالشی که با آن روبرو هستید کمک کند زیاد است. دیدگاه های متنوع می توانند ارزشمند باشند. شما می توانید در طول دوره تمرین به سادگی با دیگر هنرآموزان در مورد مسائل مختلف صبحت کنید.
تمرینات دو نفری (bunkai, kumite, randori) را نمی توان به صورت یک نفره انجام داد به همین دلیل داشتن یک شریک تمرینی چه در باشگاه و چه در خارج از باشگاه بسیار مفید است. بسیار مهم است با افرادی تمرین کنید که بزرگتر، قوی تر و با تجربه تر از شما هستند.
کار با تمرین کنندگان کوتاه قدتر، بلند قدتر، چاقتر و یا لاغرتر از خود به شما کمک می کند که برای مبارزه در دنیای واقعی نیز آمادگی کافی داشته باشید. به دنبال فرصت هایی برای برگزاری سمینارها و مسابقات باشید تا دانسته ها و تجارت خود را بهبود دهید.
 
 

برچسب ها: کاراته هنرهای رزمی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha