سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

4 دلیل اهمیت یادگیری دفاع شخصی توسط کودکان

4 دلیل اهمیت یادگیری دفاع شخصی توسط کودکان
تاریخ ارسال:۱۳۹۶/۱۱/۱۱ بازدید کنندگان:۳۷۳۸ نویسنده:سامان موسوی

 

 

توانایی محافظت از خود از لحاظ فیزیکی از آسیب یکی از حقوق بشری است که باید برای همه ازجمله کودکان در دسترس باشد. دفاع شخصی یکی از مهارت هایی است که غالبا در دنیای امروزه نادیده گرفته می شود اما بسیار مهم است. در زمانی که عامل قلدری در مدرسه یک مشکل بزرگ است باید اطمینان حاصل کنیم که فرزندان مان در صورت نیاز توانایی دفاع از خود را دارند.
دفاع شخصی نه تنها به کودکان اجازه می دهد که بطور ملموس از خود در برابر حملات فیزیکی دفاع کنند بلکه مزایای زیادی برای زندگی روزمره آنها نیز به دنبال دارد. آنها می توانند ارزش ها و اصول مهم  مانند کار سخت، فداکاری، پشتکار و اهمیت حفظ روابط شخصی را نیز یاد بگیرند.
هنرهای رزمی به آنها دفاع شخصی و خیلی از چیزهای دیگر می دهد. هنرهای رزمی می تواند مزایای زیادی برای کودکان دارد و این قطعا همان چیزی است که باید برای آنها در نظر بگیرید. کودکان از مراحل مختلف توسعه می گذرند بنابراین بهتر است که اطمینان حاصل کنید که کودکتان در معرض اصول درست دفاع شخصی قرار می گیرد.
اگر می خواهید فرزندان خود را به ورزش ببرید برده و فعالیتی امن و سرگرم کننده برای آنها مهیا کنید یادگیری دفاع شخصی یکی از بهترین گذینه ها می باشد. در ادامه این مقاله از فروشگاه اینترنتی ژیار آنلاین به توضیح 4 دلیل که نشان می دهند یادگیری دفاع شخصی برای کودکان بسیار مهم است می پردازیم.


آنها با دانش دفاع از خود قدرت می گیرند

همانطور که قبلا گفته شد، دفاع شخصی یک حق اساسی برای انسان است که کودکان را نیز شامل می شود. دانش و اهمیت دفاع از خود نمی تواند در رشد کودک بیش از حد باشد. هنرهای رزمی می توانند با این دانش و البته مسئولیتی که با آن می آید فرزندان شما را تقویت کنند.
این که فرزندان شما در رشته باستانی موی تای تایلندی ثبت نام می کنند یا هنر ملایم جوجیتسوی برزیلی مهم نیست، هنرهای رزمی به فرزندان شما یاد می دهند که بسیاری از تکنیک های پیچیده و نحوه اجرای درست آنها را یاد بگیرند. هنرهای رزمی به کودکان می آموزند که فیزیکی بودن ابزار مورد استفاده برای آسیب رساندن به دیگران نیست بلکه صرفا برای دفاع از خود در مقابل هر گونه حمله یا تهدیدی می باشد.


به کودکان کمک می کند که با اپیدمی قلدری در مدرسه مقابله کنند

قلدری و تهدید کابوس هر پدر و ماردی است که برای کودکان شان بوجود آید. اما متاسفانه این اتفاق در مدرسه، زمین های بازی و حتی محافل اجتماعی برای کودکان پیش می آید. ما روزی خواهیم فهمید که کودک ما قلدر است یا مورد آزار و اذیت قرار گرفته است.
قلدری در مدرسه مشکلی است که خیلی پیش ها نیز وجود داشته و حتی ممکن است که خود ما نیز آن را در دوران مدرسه تجربه کرده باشیم. در حالی که ما به عنوان یک جامعه برای متوقف کردن آزار و اذیت در فضای آموزشی مبارزه می کنیم اما حقیقت این است که متاسفانه این مشکل هنوز نیز وجود دارد. ما توانایی پایان دادن به زورگویی را توسعه مهارت های اجتماعی کودکانمان داریم. هر کودک خاصی می تواند یک هدف قلدر یا هدفمند باشد. یکی از راههای توسعه مهارت های اجتمای کودکان ما از طریق آموزش هنرهای رزمی می باشد.


هنرهای رزمی بسیاری از ارزش ها و اصول مهم را آموزش می دهند

شاید تاکنون شنیده باشید که هنرهای رزمی برای تمرین کنندگان آن بسیاری از ارزش ها و اصول مهم را شکوفا می کند. هنرهای رزمی از طریق غلبه بر موانع و اجازه دادن به نگاهی عمیق به درون توانایی های خود اطمینان حاصل می کند که بسیاری از درس های مهم زندگی را در داخل باشگاه یاد می گیریم. برخی از این ارزش ها که هنرهای رزمی به ما می آموزند عبارتنداز صداقت، فروتنی، افتخار، احترام، شجاعت، نظم و انظباط.
اصل مهم دیگر اهمیت شکست است. در طول زندگی مردم ملزم به شکست هستند، اما هنرهای رزمی به ما می آموزند که شکست را درک کرده و آن را به عنوان فرصتی برای بهبود خود ببینیم. این آموزه ها و اصول از کتاب های درسی داخل یک کلاس آموخته نشده اند، اما در زندگی ما به عنوان دانشگاهی به همان اندازه مهم هستند.


مسئولیت و دستورالعمل را به کودکان می آموزد

یکی از مهمترین درس های هنرهای رزمی برای کودکان ما ایجاد نظم و مسئولیت است. با به عنوان یک شخص باید خود پندارانه و مسئول اقدامات خود باشیم. هرچه زودتر آن را یاد بگیریم بهتر است. به کودکان تان با ثبت نام در کلاس های رزمی احساس مسئولیت را بیاموزید. ما اغلب با چالش ها و موانع روبرو هستیم، مسائل دشوار و خطرناکی که مانع از عبور از یک طرف به سوی دیگر می شوند. اینکه چگونه تصمیم می گیریم که با این مسائل برخورد کنیم تعیین می کند که آیا موفق می شویم یا شکست می خوریم.

پس منتظر چه هستید؟ کودکان خود را در کلاس های هنرهای رزمی ثبت نام کنید و پس از مدتی تاثیرات خارق العاده آن را در کودکتان مشاهده کنید.
 

برچسب ها: دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha