سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای سلامتی تای چی : احساس سرزندگی

مزایای سلامتی تای چی : احساس سرزندگی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۲ بازدید کنندگان:۱۲۷۷ نویسنده:سامان موسوی

 

خواب آرام، تنفس عمیق تر، بهبود تعادل و افزایش انعطاف پذیری، ازجمله فواید تای چی برای سلامتی هستند. تای چی حتی باعث بهبود رابطه جنسی هم می شود. در ادامه این مقاله فواید یاد شده سلامتی تای چی را مورد برسی قرار می دهیم:

 

رسیدن به آرامش از طریق تای چی:

تای چی راهی برای استراحت و آرامش است. ریتم و حرکات کششی تای چی به استراحت و آرامش بدن کمک می کنند و تنش های جسمانی و روانی را از شما دور می کند.

 

تای چی و کاهش تنش ها:

تنش نقطه مقابل آرامش است. اگر تنش داشته باشیم بدن منقبض می شود و نمی تواند آزادانه حرکت کند و عملکرد و کارایی آن به شدت کاهش می یابد. با داشتن تنش و سطح بالایی از استرس، بدن ضعیف شده و خطر ابتلا به بیماری و مرگ افزایش می یابد.

استفاده از تای چی باعث می شود که سطح تنش و استرس در زندگی شما کاهش یافته و از یک زندگی سالم و پر انرژی لذت ببرید.

 

کاهش فشار خون با کمک تای چی:

فشار خون بالا یکی ازبیماری های شایع می باشد  بطوری که از هر 3 بزرگسال یکی از آنها دچار فشار خون بالا می باشد. فشار خون بالا خطر ابتلا به به حملات قلبی و سکته مغزی را افزایش می دهد. فشار خون بالا مربوط به رگ های خونی می باشد به طوری که رگهای خونی برخی از قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و قادر به انتقال اکسیژن و مواد معدنی به سایر اندام های بدن نمی باشند.  برای همین قلب مجبور است که سخت تر کار کند، به همین دلیل بر روی عضلات قلب فشار شدیدی وارد می شود.

تای چی به بهبود جریان خون، با افزایش توانایی رگ های خونی کمک می کند. مطالعات متعددی نشان داده اند که تای چی به کاهش فشار خون کمک کرده و در نتیجه خطر حملات قلبی، سکته مغزی و نارسایی کلیه کاهش می یابد.

 

افزایش جریان خون به کمک تای چی:

کسانی که تای چی کار می کنند پس از یک جلسه تمرین احساس گرمی می کنند. در نتیجه جریان خون به طور طبیعی افزایش یافته و باعث سر زندگی بیشتری می شود.

 

ایجاد تحرک در مفاصل به کمک تای چی:

افزایش جریان خون به ویژه برای دست و پاها خیلی مهم است. گردش خون ضغیف به اندام ها موجب می شود که در دست و پاها احساس سردی کنید و باعث گرفتگی، درد و ورم مفاصل در این نقاط می شود. ازجمله کسانی که این عوامل بیشتر در آنها شایع است، کاربران کامپیوتر و رقصندگان می باشند. تای چی باعث افزایش جریان خون در بدن شده و باعث می شود که بدن گرم شده و مفاصل هم نرم شوند.این عمل باعث می شود که تحرک مفاصل بیشتر شود.حتی قسمت هایی که دور از قلب هستند.

 

تقویت سیستم ایمنی بدن

تای چی نه تنها جریان خون را افزایش می دهد، بلکه باعث افزایش جریان  تمام مایعات بدن از جمله غدد لنفاوی می شود. این مایعات مسئول انتقال سلول های سیستم ایمنی بدن هستند. بر خلاف خون، که توسط قلب پمپ می شود، جریان لنفاوی به طور کامل وابسته به حرکات بدن و انقباض عضلات می باشد.

 

ایجاد حرکات کششی

نه تنها در عضلات بزرگ بدن، بلکه در کوچکترین آنها، غدد لنفاوی جریان یافته و به سیستم ایمنی بدن کمک می کنند. با استفاده از تای چی سیستم ایمنی بدن قوی تر می شود و احتمال ابتلا به سرماخوردگی و عفونت های دیگر کمتر می شود.

 

ایجاد هماهنگی و تعادل

تای چی اصول اولیه را یاد می دهد و بر روی جنبه های جسمی و ذهنی تاکید می کند. از طریق حرکات آهسته تای چی، می توانیم هماهنگی و تعادل اندام های بدن را افزایش دهیم.

 

ترس کمتر از افتادن

تای چی نشان داده است نه تنها به بهبود تعادل، بلکه ترس مردم از افتادن را نیز کاهش می دهد و در افزایش تعادل و توازن به آنها کمک می کند. با اعتماد به نفس بیشتر، هماهنگی اعضای بدن هم بیشتر شده و زمان واکنش آنها کاهش می یابد. کسانی که تای چی کار می کنند کمتر احتمال دارد که بیفتند و در اثر افتادن دچار جراحات و صدماتی شوند.

 

افزایش توان ذهنی

علاوه بر کمک به تعادل فیزیکی، تای چی توان ذهنی افراد را نیز بالا می برد. با افزایش توان ذهنی، عکس العمل افراد بیشتر شده و و باعث بهبود حرکات و تکنیک ها می شود. به همین دلیل اعتماد به نفس افراد بسیار زیاد می شود. مطالعات پزشکی نشان داده است که تای چی می تواند در کاهش سردرد موثر باشد.

 

خواب عمیق تر

با توجه به آرامش ذهنی که تای چی ایجاد می کند باعث می شود که سریعتر به خواب بروید و خواب های عمیقی داشته باشید و از آن لذت ببرید.

 

فواید سلامتی برای همه

از ورزشکاران جوان گرفته تا سالمندان دارای مشکلات حرکتی، همه می توانند از انجام دادن تمرینات تای چی نفع ببرند.

 

تای چی فواید بسیاری دارد. مطالعات زیادی در ایالت متحده و چین و دیگر کشورها در مورد تای چی صورت گرفته است. لازم نیست که شما به این مطالعات تکیه کنید، یک کلاس تای چی پیدا کنید و در آن شرکت کنید تا از نزدیک فواید آن را بر روی خود احساس کنید.

برچسب ها: آموزش تای چی تای چی حرکات کششی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha