سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

مزایای تای چی

مزایای تای چی
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۲ بازدید کنندگان:۱۰۳۱ نویسنده:سامان موسوی

 

تای چی را با خیلی از اسم ها نام می برند اما ترجمه تحت اللفضی آن "مشت نهایی" می باشد. تای چی به عنوان یک حرکت مدیتیشن و یک ورزش با سابقه شناخته شده است. تای چی ویژگی ها و منافع زیادی دارد. بخشی از مزایای تای چی که ممکن است تعجب آور هم باشند عبارتند از: کاهش استرس، قوی شدن مشت ها، خواب بهتر و سرماخوردگی های کمتر.

 

در اینجا به مرور کلی مزایای تای چی می پردازیم که عبارتند از:

 

فواید سلامتی:

هر کسی که تمرین تای چی را انجام دهد از مزایای سلامتی آن بهره مند خواهد شد. با توجه به افزایش هزینه های مربوط به مراقبت های بهداشتی، حفظ و بهبود سلامت جسمی و روانی از اهمیت بالایی برخوردار است. تای چی فقط تمرین عضلات نیست، بلکه مربوط به تمام اعضای بدن و مانند ماساژی برای اندام های داخلی می باشد. تای چی به بالا بردن میزان هماهنگی، تعادل و اعتماد به نفس کمک خواهد کرد. با استفاده از این مزیت های فیزیکی و روانی، از زمین گیری و کارافتادگی شما جلوگیری می کند.

اگر بدن شما در اثر یک بیماری یا تصادف زخمی شده است، تای چی می تواند به تسکین درد شما کمک کند و همچنین روند بهبودی شما را تسریع می کند. تای چی، هم برای پیشگیری و هم بهبودی از بیماری ها مفید می باشد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مکانیسم های بهداشتی و همچنین فواید تای چی برای سلامتی،  به مقالاتی که با همین عنوان در سایت ژیار آنلاین قرار دارند مراجعه کنید.

 

مزایای مدیریتی استرس

استرس نه تنها یک عامل خطرناک برای سلامتی و باعث مشکلاتی از جمله: حملات قلبی، سکته مغزی و افزایش فشار خون می باشد بلکه بر روابط و شادی افراد در زندگی هم تاثیر می گذارد. از طریق انجام منظم تای چی، بهتر می توانید با عوامل خارجی، مانند مرگ یک دوست و یا افکار منفی که باعث افزایش استرس می شوند مقابله کنید. تای چی همچنین به پاک کردن اثرات مضر هورمون های استرس که باعث تنش می شوند کمک می کند. همچنین تای چی موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود و می تواند مانند سپری در برابر مشکلات عاطفی و روانی عمل کند.

 

مزایای دفاع شخصی

تای چی به عنوان یک هنر رزمی بسیار موثر توسعه داده شده است. شما می توانید از تای چی به عنوان یک هنر رزمی برای دفاع از خود استفاده کنید. تای چی برای دفاع از خود شامل اصول خاصی است. تای چی به شما کمک می کند که با استفاده از هنرهای رزمی که یاد میگیرید عضلات شما قوی تر شده و اعتماد به نفس بیشتری  داشته باشید تا بتوانید از خود در برابر حملات دفاع کنید.

 

 

برچسب ها: استرس آموزش تای چی تای چی دفاع شخصی
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha