سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکاتی برای رسیدن به تناسب اندام

نکاتی برای رسیدن به تناسب اندام
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۴/۱ بازدید کنندگان:۷۱۳ نویسنده:سامان موسوی

 

اغلب اوقات مربیان و ورزشکاران حرفه ای نکاتی را که برای رسیدن به تناسب اندام مهم می باشند بازگو می کنند. رسیدن و بدست آوردن تناسب اندام می تواند برای ما چالش بزرگی باشد. در ادامه این مقاله به برسی نکاتی که افراد حرفه ای توانسته اند با بهره گیری از آنها به موفقیت برسند، می پردازیم.

 

 

ثابت قدم باشید

"چاز اسکوایرز" با وجود اینکه چیز زیادی از تغذیه و ورزش نمی دانست اما او که از وزن 93 کیلوگرمی خود خسته شده تصمیم گرفت که خوردن غذاهای پرچرب را کنار بگذارد و تمرینات روزانه و ورزش را شروع کرد. در همان ابتدای کار نتایج مطلوب کاهش وزن, او را به آرزوی دیرینه اش یعنی شرکت درمسابقات دو ماراتن امیدوار کرد. او اولین دو 50 مایل را در اکتبر 2003 انجام داد یک سال بعد در مسابقات دو 100 مایل دیده شد از آن وقت به بعد او در چندین مسابقه ی 50 مایل و 100 مایل شرکت کرده است . اما راز موفقیت او چه بود؟ او میگوید : من در روند تمرینات خود سریع نبودم تنها بر هدف خود استوار بودم, حتی در رعایت رژیم غذایی هم صبر و ثابت قدمی من را کمک می کرد . او ادامه می دهد که من ابتدا با 20 دقیقه کار روی تردمیل شروع کردم و تفاوت من با بقیه در این بود که من هر روز کار می کردم . او خاطر نشان کرد که هیچ تمرین و دوره ای در دنیا بدون استواری بر آن و تلاش برای انجام بدون کم و کاست آن مفید واقع نمی شود .

 

 

یک دوست خوب پیدا کنید

به پیشنهاد "سایا کارا تامسون" دوست یا آشنایی که باهم رابطه ی خوبی دارید و او هم وضعیت شما را داشته باشد و سعی در کاهش وزن خود داشته باشد، بسیار مفید است، شما می توانید با هم تمرین کرده و یکدیگر را تشویق کنید به این شیوه هر دو به هدف خود می رسید و از کنار هم بودن لذت می برید و روز به روز صمیمی تر می شوید .

 

 

برنامه ی ورزشی خود را وارد زندگی کنید

انقدر مشغله دارید که نمی توانید به باشگاه بروید؟ ستاره ی تنیس "مارتین ناواراتیلووا" و سفیر سلامت  آرپ (جامعه ی بازنشستگان امریکا),  نکاتی را به افرادی که توانایی رفتن به باشگاه ندارند یادآوری می کند که به این صورت است. برنامه ی ورزشی خود را وارد زندگی روزمره و خانه ی خود کنید، شما نیازی به کار با تجهیزات فانتزی باشگاه ندارید  تمرینات ساده ای مانند اسکات، درازنشست و شنا می تواند شما را به هدف تان برساند. ابتدا با 10 بار تکرارشروع کنید با توجه به توانایی خود پس از هر دوره به تعداد و سرعت حرکات خود بیفزایید .

 

 

واقع بین باشد

"سایا کارا تامسون" سخنگوی کنگره جهانی بهداشت و سلامت می گوید: برای اهداف ایده آل و غیر ممکنی که فعلا تحقق نمی یابند تلاش نکنید و به جای آن به توسعه ی رفتارهای سالم ورزشی در خودتان فکر کنید . به عبارت دیگر نگران این نباشید که نمی توانید 5 کیلومتر بدوید فعلا خود را به روزی 15 دقیقه پیاده روی عادت دهید و هر روز بر زمان، سرعت و مسافت تمرین اضافه کنید .

 

 

 شاد باشید

"سباستین لاگری" مربی مشهور لس آنجلس، می گوید : ورزشی را انتخاب کنید که از انجام آن لذت می برید، اگر از وزنه خوشتان نمی آید کسی شما را مجبور به رفتن به باشگاه بدنسازی نکرده است. هر ورزش دیگری می تواند شما را در سالم ماندن و کاهش وزن کمک کند. او در ادامه اضافه می کند که هر چند کوهنوردی ورزش موثری باشد ولی برای ساکنین شهر که هر روزه بخواهند تمرین کنند پیشنهاد مناسبی نیست و آنها را بیش تر ناراحت می کند تا اینکه به هدفشان برساند .

 

 

جوانب مثبت را در نظر بگیرید

"تئودو ساکیس" برای افراد تازه کار یک آزمون ارزیابی پیشرفته را ابتدای کار و قبل از شروع پیشنهاد می کند به طوری که توسط این آزمون تمرینات مورد نیاز شما به دست می آیند .به عنوان مثال برای عده ای انعطاف پذیری و چابکی مهم است پس این افراد به جای ورزش های مقاومتی باید بیشتر به ورزش های هوازی مانند ایروبیک روی بیاورند. با یک ارزشیابی جامع، نقاط ضعف و قوت شما نمایان می شود و این فرصتی است برای تمرکز کردن بر نقاط ضعف و پیشبرد موازی نقاط قوت به طوری که بعد از دوره ای با زمان و فعالیت کافی تمامی اجزای بدن به طور متناسب پیشرفت کرده باشند .

 

 

از دیگران الهام بگیرید

به گفته "آلان" بدنساز حرفه ای، تناسب اندام با ذهن و روحیه ی انسان رابطه مستقیم دارد به طوری که او یکی از تکنیک های پیشرفت در این زمینه را خواندن مطالبی در وبسایت و وبلاگ و مجلات در رابطه با بدنسازی معرفی می کند که در آن افراد موفق در این عرصه در مورد تمرینات خود حرف زده اند پس می توانید از آنها تجربه بگیرید و ذهنیت یک بدنساز را پیدا کنید .

 

 

   صبور باشید

در آخر فراموش نکنید که حتی اگر تمامی این نکات را رعایت کنید و برنامه ای دقیق برای خود بریزید باز هم در این مسیر متوجه فراز و نشیب هایی می شوید که تنها باید آن ها را تحمل کنید و از تلاش دست نکشید .

برچسب ها: آمادگی جسمانی تناسب اندام رژیم غذایی فیتنس
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha