سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

چگونه به تمرین یوگا و تای چی بپردازیم

چگونه به تمرین یوگا و تای چی بپردازیم
تاریخ ارسال:۱۳۹۳/۵/۲۰ بازدید کنندگان:۱۳۵۲ نویسنده:سامان موسوی

 

تمرین در ورزش های آرام بخش مانند یوگا و تای چی می توانند در رسیدن به آرامش روحی به شما کمک کنند. داشتن آرامش عمیق با اثرات منفی استرس مقابله می کند. هنگامی که به طور منظم تمرین می کنید، این فعالیت ها می توانند منجر به کاهش استرس روزمره،اضطراب،گرفتگی عضلات و بهبود خلق و خوی شوند و تمرکز و انرژی  ما را بالا ببرند. آموزش اصول اولیه یوگا و تای چی ساده است، اما برای به حداکثر رساندن استفاده از مزایای آن ها باید به طور منظم به تلاش و تمرین ادامه داد.  به عنوان یک مبتدی، شما می توانید با آموختن از یک مربی واجد شرایط به مزایای آن برسید. وقتی که تمرین ها را به خوبی یاد گرفتید می توانید آن ها را به تنهایی یا با دیگران انجام دهید.

 

 

یوگا

انواع مختلفی از یوگا وجود دارد. در بیشتر کلاس های یوگا نسبت به نیازهایی که دارید این حرکات اصلاح شده و به شما آموزش داده می شود. شاید حرکاتی که در یک کلاس یوگا به شما یاد داده می شود ترکیبی از چندین نوع از یوگا باشد. یوگای تطبیقی ( اصلاح شده برای معلول ها) برای سالمندان هم مفید می باشد. در جلسات یوگا با استفاده از چند حرکت شروع به گرم کردن بدن می کنند و با استفاده از آرام ترین حرکات به پایان می رسد.

 

نکاتی برای شروع یوگا:

  • سطح تناسب اندام خود و هر گونه مسائل پزشکی را قبل از پیوستن به یک کلاس یوگا در نظر بگیرند.  قبل از شروع هر برنامه ورزشی جدید با دکتر خود مشورت کنید، بخصوص اگر مشکل خاص سلامتی دارید. این موضوع را با مربی خود هم در میان بگذارید. در صورتی که نگرانی هایی در مورد وضعیت بدنی خود دارید بعضی از حرکات یوگا را می توان نسبت به توانایی فرد اصلاح کرد

 

  • سعی کنید در یک محیط کم فشار به آموزش حرکات یوگا بپردازید. آیا خودتان را فراتر از آنکه احساس راحتی کنید گسترش نمی دهید و همیشه همنگامی که اولین نشانه درد را در خود دیدید به آن پشت می کنید. یک معلم خوب می تواند جایگزینی برای حرکاتی که با سلامت و تناسب اندام شما هم خوانی ندارد را به شما ارائه دهد.

 

 

  • لباس راحتی. لباس به شما اجازه می دهد که دامنه حرکتی کاملی داشته باشید. تمرین یوگا با پای برهنه احساس راحتی و سبکی خاصی به شما می بخشد.

 

 

تای چی

همانند یوگا، تای چی هم یکی از بهترین ورزش ها برای مقابله با استرس و اضطراب است. اگر چه تای چی به طور معمول ورزشی بسیار امن و آرام است، اما لازم است قبل از شروع در مورد مشکلات سلامتی و جسمانی که دارید با مربی خود درمیان بگذارید.

 

تای چی چگونه کار می کند

تای چی بر این فرضیه استوار است که سلامتی و آرامش نیاز به انرژی زیستی دارد. حرکات عضلانی در تمرینات تای چی برای تحریک جریان "چی"  از طریق بدن و اندام های مهم طراحی شده است.

تای چی بر وضعیت صحیح بدن و هم ترازی ستون فقرات به منظور تنش کمتر، بهبود دستگاه گوارش و از بین بردن استرس کمک می کند. همچنین به طور متناوب نیروی دست و پاها را بالامی برد. تای چی باعث افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی می شود و باعث تقویت عضلات، رباط ها، و تاندون ها می شود. با تمرکز بر روی حرکات و تنفس خود می توانید به آرامش عمیقی دست یابید.

 

پیدا کردن یک کلاس تای چی

  • کلاس های تای چی غالبا در مراکز اجتماعی ، پارک ها و باشگاه ها ارائه می شوند.
  • برای دست یابی به لیست مربیان واجد شرایط برای آموزش تای چی، می توانید از اینترنت کمک بگیرید.
  • در صورتی که باز نتوانستید کلاس مناسبی پیدا کنید به اداره ورزش اصلی شهرتان بروید تا آنها به شما کمک کنند.
برچسب ها: استرس آموزش یوگا آموزش تای چی تای چی یوگا
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha