سبد خرید (۰) کالا
جمع کل: ۰ تومان

نکات کاهش وزن برای بانوان

نکات کاهش وزن برای بانوان
تاریخ ارسال:۱۳۹۴/۷/۲۶ بازدید کنندگان:۶۷۸ نویسنده:آشتی مولائی

سریع ترین روش برای کاهش وزن


هیچ میانبر یا قرصی جادویی وجود ندارد که شما را در عرض یک هفته لاغر کند. بلکه باید اراده، نظم، هدف و تکنیک های درستی را برای کسب بهترین نتیجه اتخاذ کنید. باید ترفندهای زیادی را در رژیم غذایی تان انجام دهید. بهتر است به دنبال سبکی سالم از زندگی بروید و برنامه های ورزشی را به خوبی دنبال کنید. هنگامی که عالی به نظر می رسید دارای اعتماد به نفس بسیار هستید. متاسفانه اگر دارای اضافه وزن شوید، احساس ناخوشایندی به شما دست می دهد و چه بسا به مشکلاتی ناشی از اضافه وزن و چاقی دچار خواهید شد. بنابراین شاید روش های زیر به شما کمک زیادی در کاهش وزن بکنند.

 

 

1. فعال باشید.

 

اگر خانه دار، تاجر یا شغل کم تحرکی دارید باید زمان خاصی را در روز به تمرینات ورزشی اختصاص دهید. مادران معمولا فرض می کنند که انجام کارهای خانه به فیتنس آن ها کمک می کند. ولی ورزش کردن چیزی فراتر از انجام روتین کارهای روزانه است، چون هیجان مخصوص به خودش را دارد. برای مثال شما می توانید یوگا یا پیلاتس را در باشگاه نزدیک خانه تان انجام دهید. در نزدیکی خانه تان به صورت آهسته بدوید و ورزش های موردعلاقه تان را انجام دهید. اگر به پیاده روی می روید یکی از دوستان صمیمی را همراه خود ببرید. بنابراین ایده ی اصلی در اینجا انجام فعالیت مورد علاقه تان است ، چون انگیزه ای برای کاهش وزن و تحرک بیشتر است.

 

 

2. رژیم غذایی ساده


معمولا وزن اضافه در زنان در ناحیه های ران، بازو و کمر جمع می شود. عموما موادی غذایی مانند شکر، چربی و قند سبب اضافه وزن می شوند. اگر علاقه مند به خوردن دسرها، سوداها، بستنی ها و غذاهای درست شده از آرد سفید(پاستا و نان سفید) هستید، بهتر است مصرف آن ها را کم کنید. مواد غذایی گفته شده سبب اضافه وزن سریع می شوند. بنابراین حذف یا کم کردن مواد غذایی گفته شده، یکی از راه های کاهش وزن سریع برای زنان است. به جای آن می توانید از میوه ها، سبزیجات و غلات استفاده بکنید. غذاهایی هم که دارای فیبر زیاد هستند سبب سیر شدن سریع شما می شوند.

 

 

3. استرستان را کنترل کنید.


شاید بعد از مدتی از گرفتن رژیم ها و برنامه های ورزشی خسته شوید. شاید به همان عادت غذایی خوردن غذاهای چرب و شیرین برگردید. ثابت ماندن در یک رژیم غذایی شاید کمی سخت به نظر برسد، چون از یک عادت تغذیه ای دور می شوید. بنابراین سعی کنید آن استرس ها را کنترل کنید و طبق برنامه پیش بروید. شاید انگیزه و تمایل به کاهش وزن را از دست بدهید و تمامی تلاشتان بی نتیجه بماند. بنابراین با تکنیک های کنترل استرس می توانید تمرکز کافی بر برنامه تان داشته باشید. برای کنترل استرس هم می توانید از روش های مدیتیشن، تنفس عمیق و یوگا استفاده بکنید. بنابراین به کارهای گفته شده به عنوان یک تمرین روتین نگاه بکنید تا تکمیل کننده ی تناسب اندامتان باشد.

 

 

4. با برنامه در زندگیتان جلو بروید.


شاید با انجام کارهای گفته شده به کم کردن وزن و سالم تر بودن خود کمک کنید. سعی کنید هر چه زودتر شروع به کاهش وزن بکنید. ما در این عصر زندگی می کنیم بنابراین به فکر تجدید ظاهر بدنی تان باشید. با رعایت نکته های خاص تغذیه می توانید 10 سال جوان تر از سن امروزتان به نظر برسید.

 

 

5. چای سبز بنوشید.


چای سبز یکی از بهترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن است. چای سبز دارای ترکیب EGCG است و توانایی طبیعی بدن را برای سوزاندن کالری ها بیشتر می کند. یکی از بهترین مزایای چای سبز در این است که دارای آنتی اکسیدان است و  سبب از بین بردن رادیکال های آزاد در مغز می شود. بنابراین طول عمر بیشتری خواهید داشت و روند پیر شدنتان به کندی پیش می رود.

 

 

6. پیاده روی کردن یکی از بهترین ورزش ها برای کاهش وزن است.

 

پیاده روی یکی از آسان ترین و بهترین روش ها برای تقویت فیتنس، کاهش استرس و بهتر کردن روحیه است. یک پیاده روی سریع در یک مایل سبب سوزاندن 100 کالری می شود.

 

برچسب ها: استرس پیاده روی تناسب اندام چربی سوزی فیتنس کاهش وزن ورزش
پست های مشابه
ارسال نظر
Captcha